Soustředění žákovského družstva, 4. HŽP, 3. HŽŠ - Ptení

publikováno 02.10.2012

Měsíc září uzavřel orienťácký "dlouhý víkend". Tradičně těsně před M ČR štafet a družstev proběhlo nominační soustředění žákovského družstva. My jsme byli počtvrté v řadě, z toho potřetí byla akce ve Ptení. Není divu, tamější orienťáci vždy připraví ve škole skvělé podmínky - je znát, že jim soustředění nepřekáží, ale právě naopak. A taky je odtamtud všude strašně blízko (alespoň z pohledu nás zlatohoráků).

Účast dětí byla poměrně velká, potěšila reprezentativní účast KSU a taky se zúčastnilo hodně "desítek". Naopak dorostenců a dospělých bylo méně než obvykle, někteří stabilní roznašeči byli na M ČR na klasice.

V pátek dopoledne se běžel Kombotech. Díky tomuto typu tréninku neměli ti zkušenější ani v notoricky známém terénu nic zadarmo a trochu popracovali na orientační technice. Odpoledne se běžel trénink započítávaný do nominační tabulky - simulace prvního úseku štafet. Večer tradiční, ale opět trochu jiné, mapové hry.

V sobotu se cestovalo autobusem do terénů relevantních M ČR. Dopoledne jsme byli na Baldovci, kde se běhaly okruhy, opět započítávané do nominace. Na odpolední trénink jsme přejeli do Senetářova na štafety (víceméně 1. úsek čtrnáctky, 2. úsek dvanáctky, 3. úsek desítky). Já jsem si ve své části mapy prožil roznašečské peklo, když čas běžel a některé kontroly jsem trefoval napotřetí, nic to však nebylo proti druhé části prostoru. Tam byla reálná situace naprosto odlišná od mapy. Borci na prvním úseku vůbec nevěděli do čeho jdou, se situací se však všichni vypořádali.

Na neděli pořadatelé z TJ Sokol Ptení připravili dva závody.

Dopolední sprint ve Zdětíně byl (asi nejen) pro mě obrovským překvapením. Netajím se tím, že vesnické sprinty nemám rád (protože je tam toho všeho tak nějak málo :-)), takže jsem celkem nic zvláštního nečekal. Ale byla to nádhera, z toho prostoru snad ani není možné "vytáhnout" víc. Čtyři zajímavá "hnízda" - zemědělské družstvo, dětské hřiště, náves, hřiště u požární nádrže - to vše pospojováno pěknými volbami. Parádní. Naši čtveřici ze soustředění doplnilo dalších 6 lidí. Terka 4., Klára 8., Margareta 10., Silva 14., Hanka 2., Erik 6., Vašek 17., Marek 5., Tomáš 12., Jirka 2. Výsledky zde.

Do odpoledního závodu štafet na Zámečku nad Ptenským Dvorkem se nám podařilo postavit 3 štafety. Se sestavením každé štafety nám ale musel pomoci závodník z jiného oddílu. V obou žákovských štafetách to byli závodníci ze ZPV, u veteránů z OOP, tam jsme tedy poprvé absolvovali rodinnou předávku. V kategorii D14 nás reprezentovala štafeta Tereza Novotná, Jana Křečková, Klára Novotná. Oběma našim holkám se závod moc nepovedl, zejména Klára byla se svým výkonem hodně nespokojená. Bylo z toho poslední, 3. místo, historicky to však byl ze všech závodů HŽŠ asi nejvyrovnanější závod. V kategorii DH12 běžela trojice Václav Siatka, Erik Novotný, Matyáš Karásek. Tzn., že s Vaškem běželi dva devítiletí kluci. Všichni tři běželi hodně podobně, nakonec skončili osmí. V kategorii H105 (náš věkový součet byl 170) běžela štafeta Tomáš Novotný, Stanislav Novotný, Jiří Babák. Každý jsme mohli zaběhnout o nějakou tu minutku lépe, ale konečné 5. místo vůbec nebylo špatné. Závodilo se v hodně "zapráskaném" terénu, některé prosluněné, vysušené trnité pasáže vypadaly jako někde ve Středomoří. Výsledky zde.

Nedělní závod ve sprintu uzavřel nominaci na M ČR oblastních výběrů žactva. Hanáci staví 3 družstva, takže v každé kategorii 6 závodníků. Tereza s Klárou se nominovaly, Terka vstupovala do závěrečného bloku na 2-3 pozici v kategorii a spíše si polepšila, Klára na 2-5 pozici, ta si naopak pohoršila.