Úvod » Orientační běh - o akcích

Velká cena Olomouce, M ČR štafet & M ČR klubů (oblastních výběrů žactva)

publikováno 09.10.2012 (aktualizováno 16.10.2012)

Poslední mistrovský víkend uspořádal v Moravském krasu (Ochoz u Brna) klub SK Žabovřesky. K tradičnímu programu prvního říjnového víkendu byl tentokrát "přilepen" páteční odpolední sprint v Olomouci.

Velká cena Olomouce

Velmi pěkná akce, která chtěla společensky dotáhnout úspěch štafety na Mistrovství světa a využít (pro neorienťáky samozřejmě malé) "vlny". Využití prostoru MS 2008, podium na Horním náměstí, duhové dresy, které Olafovi, Šéďovi a Betovi předávaly Anna Gavendová a Renata Vlachová, start atletických reprezentantů, televizní záznam - to vše se opravdu povedlo. Závod samotný však významně poznamenaly dva problémy - v úvodu závodu zamčená branka, označená jako průchozí a sporně zmapované záhonky rozária. Sedmička zlatohoráků zaběhla takto: Terka 4. místo, Klára 6., Silva 11., Vašek 10., Erik 22., Tomáš 31., Jitka 5. Výsledky zde. Na stránkách závodu je množství fotografií.

M ČR a Veteraniáda štafet

Závodu přálo téměř ideální počasí. Potřetí za sebou jsme nastoupili v kategorii H135. Předloni jsme byli 16. (z 33 štafet), loni jsme byli 15. mezi (z 37). Letos bylo v naší kategorii opět 37 štafet a v tradiční sestavě (víc nás není) Tomáš, Jirka, Roman jsme doběhli na 16. místě. Takže pozice jakž takž držíme. Tak třeba ještě příští rok v Jablonci. Holky běžely v barvách Hanácké oblasti veřejný závod. V kategorii D14 běžela Klára v Hanáckém "béčku" se Sabčou Pilcovou a Janou Křečkovou a doběhly na 6. místě v konkurenci 21 štafet. Terka běžela v kategorii DH12 v Hanáckém "céčku" (dívčím "áčku") s Natkou Lugrovou a Šárkou Plhalovou, mezi 36 štafetami byly holky na 22. místě (5. čistě dívčí štafeta). Výsledky jsou zde. Do historie však toto mistrovství bohužel vstupuje jako závod, na kterém byla zrušena hlavní kategorie H21 - přehození dvou kontrol.

M ČR a veteraniáda klubů, M ČR oblastních výběrů žactva

Razantní změna počasí připomněla poslední dva klubové šampionáty - chladno a déšť, místy fakt kosa a liják, na shromaždišti a frekventovaných místech tratí souvislá vrstva bahna. Veteráni si své soutěžní ambice uspokojili v sobotu, takže jsme si hlavně chtěli užít naší přítomnost na prestižní akci, kterou se každý trochu fungující klub snaží alespoň symbolicky obsadit. Počasí teda na užívání si nebylo, ale jsme rádi, že jsme byli při tom a na trati jsme samozřejmě bojovali. Nakonec jsme v sestavě Tomáš, Jitka M., Roman, Hanka, Jirka obsadili 29. místo. Závodilo 43 týmů, pár regionálních rivalů jsme porazili. Žactvo mělo svůj vrchol sezóny - jediný závod roku, který má v žákovské kategorii statut Mistrovství ČR. Terka běžela v "áčku" a tento tým měl po několika hubených letech medailový úspěch na dosah ruky. Družstvo Pepis Kočí, Terka Soldánová, Matěj Matoušek, Šárka Plhalová, Terka Novotná, Mikeš Jirka, Terka Janošíková, Ondrys Vystavěl vybojovalo 4. místo. Z "brambory" je samozřejmě trochu zklamání, ale takové už jsou týmové soutěže, loni na LODM klaplo úplně všechno a navrch pomohl obrovský kopec štěstí, tentokrát štěstí pršelo jiným. Mezi 26 úplnými týmy  měla Hanácká oblast 3 družstva, "céčko" skončilo 15., "béčko" s Klárou v sestavě doběhlo 17. Výsledky zde. Lenonovy fotky žákovského týmu zde.

Pár našich fotek z dlouhého víkendu zde.

 

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz