Úvod » Orientační běh - o akcích

Soustředění ve Šternberku a 7. závod HŽP

publikováno 03.11.2012

S týdenním zpožděním návrat k minulému víkendu.

Jeden z posledních závodů tradičně doplňuje soustředění, jehož cílem je uzavřít jeden rok a motivovat k zimní přípravě na ten následující. Tentokrát se organizace chopili Šternberáci. Bylo toho víc, co se povedlo nebo co zaujalo, ale asi nejvíc a nejdéle se bude vzpomínat na stravování v Expedici. Pravidelní účastníci soustředění byli u vytržení a nováčci museli získat úplně zcestnou představu o tom, jak se jí na soustředěních. Na stravu jsme si nemohli stěžovat snad nikdy, ale tentokrát to byl po všech stránkách úplně jiný level a naprosto spokojen by musel být snad i Zdeněk Pohlreich. (Navíc mou pomyslnou sbírku zajímavých výroků obohatila Krišpína slovním spojením "dezert ve formě vanilkové zmrzliny".)

A co dál stálo za zaznamenání? Za čtyři dny (čt 25. - ne 28.10.) se vystřídala všechna roční období.

Ve čtvrtek bylo nádherně a hlavní náplní byl mapový přeběh z Dalova. Před večeří se ještě po družstvech stihla orienťácká prohlídka Šternberka a po večeři těm starším přednášel Starouš - především o mapovém klíči ISSOM. 

Pátek byl věnován sprintům a postupně se citelně ochlazovalo. Na prvním dopolední sprint svítilo sluníčko, na druhý dopolední se výrazně ochladilo a při odpoledním hradním už byla fakt kosa. Večer pak těm starším předali hodně cenných zkušeností eliťáci Vojcek a Víčko.

V sobotu probíhal na Lipině (i když mapově spíš na Kiosku) oblasťák. A počasí bylo "luxusní" - těsně nad nulou, silný vítr a vytrvalý déšť. Navzdory počasí se zúčastnilo přes 200 závodníků, ani nechápu, jak jsme to zvládli v prostorách pidishromaždiště, zřejmě jsme museli být ve dvou vrstvách. V závodě (přímo na závod přijeli ještě Pavlíci) se dařilo: 2. místo Terka, Hanka, 3. místo Klára, Marek, 5. místo Erik, 23. místo Tomáš. Výsledky. S ohledem na počasí odpadl mapový přeběh z Lipiny, ale před večeří (když déšť pomalu přecházel ve sněžení) jsme ještě stihli po družstvech městský fotoorienťák. Po večeři jsme ještě měli dost dobrou prohlídku hradu - v jednotlivých sálech herci hráli scény ze známých pohádek.

Na neděli byla naplánovaná Tiomila. Protože bylo opravdu chladno a pod nohama postupně zvolna odtávala sněhová vrstva, startovali úplně všichni (nejen první úseky) současně. Tečku za perfektním soustředěním pak obstarala pizza v Expedici .

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery