Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Volejbal - o akcích

5. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 20.01.2013 (aktualizováno 14.02.2013)

Za námi je dlouhý, náročný, ale úspěšný den. Ve 4. kole se nám podařilo postoupit ze skupiny C do skupiny B. Výsledková očekávání jsme neměli vůbec žádná, protože každý, kdo ze skupiny C nahlédl do "béčka", okamžitě se vracel zpět (viz závěr minulého článku). Hlavně jsme se na turnaji v Novém Jičíně chtěli něco přiučit od lepších soupeřek a nechtěli jsme svými výkony udělat ostudu. Protože se k nám nedostala informace o změně rozpisu zápasů, vyráželi jsme standardně v 6:45. Až na místě jsme se tak dozvěděli, že začínáme druhým zápasem. No, co už. Aspoň jsme se podívali na zápas Nového Jičína B s Bílovcem B se závěrem, že do toho řežou podstatně víc než v "céčku", ale překvapivě hodně chybují.

Pro naši hru bylo důležité, že jsme poprvé v sezóně mohli hrát v teoreticky optimální sestavě, na druhou stranu jsem netušil, jestli to bude klapat. Vypadalo to tedy takto: N - Klára Novotná, S - Melča Kosteasová, Terka Hlobílková, B - Terka Matyščáková, Mája Kučerová, U - Terka Hlaváčková. Ve dvou zápasech (a docela úspěšně) zasáhla do hry Lucka Pichová, na lavičce ještě byly Verča Seitlerová a Mája Janíčková, kterým se do hry moc nechtělo, s týmem jela i zdravotně indisponovaná Terka Novotná.

V zápasu s Novým Jičínem B jsme se úspěšně aklimatizovali v "béčku". Docela dobrý výkon na přihrávce, několik skvělých momentů, povedený první set, v součtu přes 25 bodů - spokojenost. Po zápase strašně dlouhé čekání na dalšího soupeře, ale celkem dobrá nálada.

Opava na nás vletěla zhurta, při jejich dynamickém projevu a hlasitém hecování to vypadalo, že nás rychlé smáznou. Zhruba při stavu 2:9 dokonce došlo na slzičky. Ale pak se naše holky chytily, soupeřky začaly chybovat, překvapivě byly i čím dál tišší, trochu se vytrácely a karta se obrátila. Ve druhém setu se naše holky držely dobře, leč prohrály. Rozhodující set Opava opět zahájila ve velkém stylu, strany se měnily při stavu 1:8. Ale dvě naše série na servisu osud zápasu otočily.

Po rychlém přesuhu do Haly ABC jsme prakticky okamžitě nastoupili proti Bílovci B. První polovinu prvního setu holky držely krok, závěr se ale nepovedl. Když však holky držely krok i ve druhém setu, soupeřky byly čím dál nervóznější - druhý set byl náš. Třetí set, to už byly nevyrovnané výkony čím dál unavenějších družstev, šťastnější jsme byli my.

Poslední zápas s Orlovou začaly naše holky na vlně, dlouho vedly, ale pak nás prakticky jedna hráčka sestřelila svými servisy. A druhý set už byl fatálně poznamenán kombinací velké únavy a uspokojení z udržení v "béčku". Raději zapomenout.

Výsledky:

Hala ABC Tělocvična Msgr. Šrámka
Opava - Orlová 2:0 (29:27, 25:16) Nový Jičín B - Bílovec B 2:0 (25:18, 25:15)
Bílovec B - Opava 2:0 (25:14, 25:22) Nový Jičín B - Zlaté Hory 2:0 (25:17, 25:10)
Bílovec B - Orlová 2:0 (25:21, 25:18) Zlaté Hory - Opava 2:1 (25:20, 21:25, 15:12)
Zlaté Hory - Bílovec B 2:1 (17:25, 25:21, 15:12) Nový Jičín B - Orlová 2:1 (22:25, 25:18, 15:10)
Orlová - Zlaté Hory 2:0 (25:17, 25:9) Nový Jičín B - Opava 2:0 (25:19, 25:10)

Tabulka pátého kola skupiny B vypadá takto:

1. TJ Nový Jičín B 4 0 8:1 212:142 8
2. ŠSK IR - PROGRES Bílovec B 2 2 5:4 191:182 6
3. TJ Zlaté Hory 2 2 4:6 171:215 6
4. SK Slezan Orlová 1 3 3:6 185:192 5
5. Happy Sport Opava 1 3 3:6 176:204 5

Náročná byla i cesta domů, kvůli mrznoucímu dešti ležela mezi Opavou a Krnovem okolo silnice nějaká vypadlá auta, nicméně okolo 18 h. jsme byli šťastně doma.

Zde je průběžné pořadí všech 20 týmů na stránkách ČVS. A zde je několik fotografií, dokumentujících naši účast.

Šesté kolo se bude hrát v neděli 10.2., našimi soupeři budou TJ Frenštát pod Radhoštěm, ŠSK IR - PROGRES Bílovec B, SK Slezan Orlová a TJ Ostrava B.