Úvod » Volejbal - o akcích

6. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 13.02.2013

V neděli 10. února holky odehrály další turnaj, podruhé hrály ve skupině B. Turnaj jsme opět brali jako lekci volejbalu na vyšší úrovni než v nám známé skupině C. Takže jsme neměli žádný výsledkový cíl, těšili jsme se na srovnání s kvalitními týmy Frenštátu, Nového Jičína B a Orlové a taky na "derby" s Ostravou B.

Hrálo se v tělocvičnách na ZŠ Gen. Píky v Ostravě,  tedy tam, kde holky v prosinci vyhrály skupinu C. Tentokrát jsme opět nebyli kompletní. Sestava byla následující: N - Klára Novotná, S - Melča Kosteasová, Terka Hlobílková, B - Terka Matyščáková, Mája Kučerová, U - Lucka Pichová. Terka Hlaváčková kvůli zdravotním problémům plnila kuriozní funkci nehrajícího kapitána. Ke střídání byly připraveny Terka Novotná, Sysa Tománková, Katka ZačalováVerča Seitlerová.

V prvním zápasu jsme tradičně spíš bojovali s tím, že jsme za sebou měli nejdelší cestu. Ale na to se vymlouvat nemůžeme, taková je realita a při přihlašování do soutěže jsme s tím museli počítat. Nicméně Orlová nám nedala nejmenší šanci.

V dalším zápasu jsme pošesté nastoupili proti našemu nejtradičnějšímu soupeři - Ostravě B. Tradiční byl i průběh a výsledek. Vyrovnaný zápas s častými změnami vedení jsme těsně vyhráli. V závěru obou setů jsme poprvé použili taktické střídání na podání a ve druhém setu to vyšlo dokonale. Poté jsme ještě viděli polovinu zápasu mezi Frenštátem a Bílovcem B. Suverénně vypadající Frenštát překvapivě prohrál, jak říkají Poláci "na własne życzenie".

V následujícím utkání nás Frenštát vyděsil už při rozcvičování a v prvním setu nás rychle "smáznul". Ve druhém setu se naše holky trochu oklepaly, Frenštát malinko polevil a už to vypadalo jinak. Svou soutěžní premiéru si úspěšně odbyla Sysa. V souběžně hraném zápasu Orlová otočila skóre a tím prakticky zachránila sebe i nás.

V našem posledním zápasu nás čekal již téměř jistě postupující Bílovec B, který jsme v minulém kole překvapivě porazili. V prvním setu jsme nehráli dobře a jasně jsme prohráli. Ve druhém setu nám konečně začalo jít podání a náš soupeř (stejně jako v minulém kole) prakticky sám sebe rozhodil. Ve třetím setu si viditelně nervózní soupeř hodně oddychl, když vyhrál.

Výsledky:

Bílovec B - Ostrava B 2:0 (27:25, 25:16) Orlová - Zlaté Hory 2:0 (25:13, 25:15)
Zlaté Hory - Ostrava B 2:0 (25:22, 25:21) Bílovec B - Frenštát 2:1 (25:22, 20:25, 15:13)
Orlová - Ostrava B 2:1 (18:25, 26:24, 15:7) Frenštát - Zlaté Hory 2:0 (25:4, 25:16)
Frenštát - Orlová 2:0 (25:8, 25:12) Bílovec B - Zlaté Hory 2:1 (25:10, 20:25, 15:8)
Frenštát - Ostrava B 2:0 (25:8, 25:7) Bílovec B - Orlová 2:0 (25:16, 25:18)

Tabulka šestého kola skupiny B vypadá takto:

1. ŠSK IR - PROGRES Bílovec B 4 0 8:2 222:178 8
2. TJ Frenštát pod Radhoštěm 3 1 7:2 210:115 7
3. SK Slezan Orlová 2 2 4:5 163:184 6
4. TJ Zlaté Hory 1 3 3:6 141:203 5
5. TJ Ostrava B 0 4 1:8 155:211 4

Holky si tedy vybojovaly možnost třetí lekce ve skupině B. Tentokrát to však bude hodně těžké. Čekají nás soupeři TJ Sokol Frýdek-Místek A, TJ Frenštát pod Radhoštěm, SK Slezan Orlová a Happy Sport Opava. Budeme pokračovat v putování po Moravskoslezském kraji, 3. března budeme hrát v Orlové. Rozpis turnaje je zde.

Možná právě proto, že jsme do soutěže nevstupovali s žádnými výsledkovými ambicemi, "jenom" jsme chtěli zlepšovat naši hru a přibližovat se kvalitou soupeřkám, pohled na průběžné pořadí je pro nás nádherný. Celkově už nemůžeme skončit hůře než na jedenáctém místě a dvě kola před koncem jsme hodně blízko konečnému 10. místu. zde