Úvod » Volejbal - o akcích

7. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 03.03.2013

V neděli 3. března hrály holky do třetice ve skupině B. Pokračovali jsme v poznávání Moravskoslezského kraje, vydatně jsme se projeli důlní oblastí do Orlové. Docela nezvyk - po hodně dlouhé době jsme vyjeli za světla a také jsme se za světla vrátili. :-)

Hrálo se v tělocvičnách ZŠ K. Dvořáčka a už podruhé za celou sezónu jsme mohli nasadit nejsilnější sestavu. Takže: N - Klára Novotná, S - Melča KosteasováTerka Hlobílková, B - Terka MatyščákováMája Kučerová, U - Terka Hlaváčková. Jeden set na středu a dva sety na smeči odehrála Lucka Pichová, jeden a půl setu na nahrávce Terka Novotná, půl setu na smeči Mája Janíčková. Symbolicky se na hřiště dostala Verča Seitlerová, mezi náhradníky byla také Katka Začalová.

Holky už nebyly zdaleka tak vystrašené jako při prvním turnaji v "béčku", ale trochu tam chyběl ten správný drajv. Upřímně, možná jsme všichni měli trochu v hlavách, že "béčku" už jsme tři kola vydrželi a vlastně by nám ani moc nevadilo, kdybychom se vrátili "mezi své" do skupiny C. V každém zápasu jsme měli jeden set lepší a jeden slabší, zápasy můžeme rozdělit na dvě dvojice podobných utkání. Nejdříve jsme hráli zápasy s hratelnějšími soupeři, tam se nám více dařilo v prvních setech, potom jsme hráli proti favoritům, tam nám šly lépe druhé sety.

Zahájili jsme proti Orlové. V prvním setu jsme si stále udržovali vedení, v samotné koncovce jsme ale trochu uvízli v jednom postavení. Druhý set patřil mezi naše nejnepovedenější v celé soutěži.

Další zápas proti Opavě byl prakticky zápasem o udržení. Opět jsme zvláště v prvním setu docela dobře drželi krok, ale soupeř o vítězství usiloval víc.

Zápasy s Frenštátem a Frýdkem-Místkem A se dají oba dva zhodnotit úplně stejně. Brali jsme je jako rozlučku se skupinou B a poslední možnost, zahrát si s týmy, které byly i v "áčku". Takže jsme chtěli hrát důstojnou roli a zapojit do hry mladší holky. První sety byly v našem podání hodně špatné, v těch druhých už byl soupeř trochu uspán a polevil, my jsme začali hrát slušně.

Výsledky:

Orlová - Zlaté Hory 2:0 (25:23, 25:11) Frenštát - Opava 2:0 (25:11, 25:14)
Orlová - Opava 2:0 (25:19, 25:20) Frýdek-Místek A - Frenštát 2:0 (26:24, 25:21)
Opava - Zlaté Hory 2:0 (25:21, 25:16) Frýdek-Místek A - Orlová 2:0 (25:14, 25:20)
Frenštát - Zlaté Hory 2:0 (25:8, 27:25) Frýdek-Místek A - Opava 2:0 (25:16, 25:13)
Frenštát - Orlová 2:1 (25:15, 26:28, 17:15) Frýdek-Místek A - Zlaté Hory 2:0 (25:10, 25:19)

Tabulka sedmého kola skupiny B vypadá takto:

1. TJ Sokol Frýdek-Místek A 4 0 8:0 201:137 8
2. TJ Frenštát pod Radhoštěm 3 1 6:3 215:167 7
3. SK Slezan Orlová 2 2 5:4 192:191 6
4. Happy Sport Opava 1 3 2:6 143:187 5
5. TJ Zlaté Hory 0 4 0:8 133:202 4

Závěrečné kolo se bude hrát hned za dva týdny 17.3. na konci našich jarních prázdnin. Našimi soupeři budou TJ KrnovTJ Kotouč ŠtramberkTJ Nový Jičín C. Kdo posupuje z "déčka" ještě nevíme. Stejně tak ještě nevíme, kde se bude hrát. Tak snad využijeme zkušeností z vyšší úrovně, nepodceníme soupeře a ročník 2012/2013 uzavřeme na dobré úrovni a s dobrým pocitem z pěkně odehraného turnaje.