Úvod » Orientační běh - o akcích

Haná Orienteering Festival 2013 ...

publikováno 01.04.2013 (aktualizováno 03.04.2013)

... závody, které vejdou do historie.

V období Velikonočních svátků se trénovalo a závodilo v okolí Zlatých Hor. Od čtvrtka byly pro účastníky HOF a členy SCM a SCD připraveny mapové tréninky, od soboty do pondělí proběhly třídenní závody. Do programu akce výrazně zasáhlo neobvyklé počasí, díky čemuž se závody staly nezapomenutelnými.

Protože si zima v březnu několikrát vzpomněla, že by ještě neměla definitivně končit, tak ve dnech před závody všichni netrpělivě sledovali jak výšku sněhové přikrývky tak předpověď počasí. Nakonec to těsně před závody bylo tak, že u Glucholaz byly zbytky sněhu, ve Velké Kraši vše roztálo a nad Zlatými Horami bylo vesměs okolo 10 cm sněhu. Ovšem zrovna na termín závodů připadl začátek nové další zimy.

1. etapa, sobota 30.3., Glucholazy - Bylo poměrně chladno, hlavně na lesních cestách byly zbytky sněhu, ale jinak bylo poměrně příjemné počasí a sluníčko chvílemi svítilo dost intenzivně. Lesní prostor nad Glucholazy (Góra Chrobrego) vypadá od Zlatých Hor i od Mikulovic profilově poměrně nenápadně, ale ve směru k říčce Bialej (tedy ke Glucholazům) mají svahy místy hodně prudký sklon. V lese tak byl přiraven fyzicky poměrně náročný long. Výsledky jsou zde. V průběhu dne se začaly objevovat výstrahy před vydatným sněžením.

2. etapa, neděle, 31.3., Velká Kraš - Od samého rána opravdu hodně hustě sněžilo, závod to samozřejmě poněkud poznamenalo, ale neběhalo se špatně. V malém, ale nádherném technickém prostoru nad Velkou Kraší byl postaven pěkný middle. I když se v mapařské složce výkonu hodně využívalo našlápnutých cestiček, tak na fyzickou složku sněžení prakticky vliv nemělo. Na podložce bez sněhového podkladu bylo na konci závodu zhruba 10 cm prašanu, který byl tak jemný, že bylo prakticky jedno, jestli se běží po vyšlapaném nebo ne. Výsledky jsou zde. A sněžilo a sněžilo a sněžilo, takže bylo jasné, že další den to bude pořádný survival. Závodníkům se vesměs nechtělo domů a spíš s údivem čekali, jak se situace vyvine. Pořadatelé zažívali horké chvilky, nakonec se rozhodli, že závod, tak jak byl připraven, by byl neregulérní, téměř nezvládnutelný a i docela nebezpečný.

3. etapa, pondělí, 1.4., Zlaté Hory - Na nově postavené tratě, které měly na zlatohorské poměry minimální převýšení, se vybíhalo hromadně. Zážitek to byl opravdu hodně zajímavý, spíš takový ostrý zimní trénink ve 40 cm sněhu. Ale přišel vhod a většina závodníků se vracela z lesa spokojena a s pocitem, že za daných podmínek asi pořadatelé učinili úplně nejlepší možné rozhodnutí. Stoprocentně regulérní to určitě nebylo, nicméně závod byl fyzicky těžký a překvapivě pěkný. Výsledky jsou zde.

Náš oddíl měl poměrně malé zastoupení, závodilo pět Novotných a ve dvou etapách dva Mrkvicovi. D14 - Terka - 7. místo, D16 - Klára - 8. místo, H10 - Erik - 1. místo, H21A - Petr - startoval ve dvou etapách, H35 - Tomáš - DISK ve 2. etapě, HDR - Vašek M. - startoval ve dvou etapách, P - Jitka - 9. místo. Výsledky po třech etapách jsou zde. Fotografie jsou na fotoblogu p. Tomečka - 1. etapa, 2. etapa.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz