Úvod » Volejbal - o akcích

O trenýrky bez trenýrek

publikováno 22.04.2013

Opět po roce proběhly školní volejbalové turnaje, články se k nim postupně vracím.

O "Zlaté trenýrky" se letos hrálo už po patnácté. V posledních pěti letech jsme se rozhodli, že nebudeme usilovat o co největší počet zúčastněných družstev a zajišťovat jinou tělocvičnu či halu. Hraje se tedy v naší tělocvičně (tentokrát s novou podlahou) a maximem je 6 týmů.

Letos se kvóta naplnila během dvou dnů a seznam účastníků sliboval zajímavé souboje. Bohužel, bez omluvy nepřijel obhájce trofeje, Gimnazjum 1 Nysa. A dosud se nepodařilo zajistit předání trofeje letošnímu vítězi. Absence obhájce také poznamenala kvalitu soutěže, nikoliv však počet zúčastněných družstev. Z Głuchołaz přijelo asi 15 chlapců, takže se na místě rozdělili na "áčko" a "béčko".

Zápasy ve skupinách ukázaly, že po dlouhých letech by turnaj mohl mít českého vítěze. Vrbno mělo proti Głuchołazům A lepší skóre, Krnov ve druhé skupině vypadal možná ještě lépe. Mezi Osoblahou, která směřovala k 4. místu, Głuchołazy B a Zlatými Horami již byly výkonnostní rozdíly znatelné.

Klíčové bylo semifinále Krnov - Głuchołazy A. V bojovném, vyrovnaném a emocemi nabitém zápase vyhrálo polské družstvo oba sety nejmenším možným rozdílem a krnovští odcházeli ze hřiště s pocitem křivdy. V zápase o 3. místo se zvedli a vybojovali alespoň pomyslný bronz, který pro ně byl zklamáním.

Ve finále se tak podruhé během dne utkalo Vrbno s áčkem Głuchołaz. Vrbno prakticky po celou dobu tahalo za kratší konec provazu, a přestože získalo jeden set, zápas prohrálo. Výsledky turnaje  jsou uloženy "do historie" - zde

Naši školu reprezentovala sestava Marek Brückner, Igor Černatovič, Daniel Harazin, Robin Kajaba, Radek Motyka, Robert Navrátil, Lukáš Petrek, Lukáš Pospíšil, Ondřej Procházka, Antonín Sopčák. A pro jejich účast platí totéž co prakticky vždy v posledních letech. V únoru se tři kluci rozhodnou, že by to možná zkusili, nabalí na sebe další, aby jich bylo alespoň osm, a párkrát se objeví na tréninku. Trochu pochopí princip hry, jakžtakž pochopí pravidla, uvěří, že občas není špatné hrát míč i prsty a jdou na to. Na turnaji jim dojde, že si opravdu úplně všechny týmy připravují útoky a že jsem měl pravdu, když jsem jim říkal, že "bagrování z první" přes síť jim nepřinese úspěch. Takže se snažili, ale bohužel, dovednosti opět nebylo kde brát.

1. Gimnazjum nr 1 Głuchołazy A
2. ZŠ Vrbno pod Pradědem