Úvod » Volejbal - o akcích

O trenýrky bez trenýrek

publikováno 22.04.2013

   Opět po roce proběhly školní volejbalové turnaje, články se k nim postupně vracím.

   O "Zlaté trenýrky" se letos hrálo už po patnácté. V posledních pěti letech jsme se rozhodli, že nebudeme usilovat o co největší počet zúčastněných družstev a zajišťovat jinou tělocvičnu či halu. Hraje se tedy v naší tělocvičně (tentokrát s novou podlahou) a maximem je 6 týmů. 

   Letos se kvóta naplnila během dvou dnů a seznam účastníků sliboval zajímavé souboje. Bohužel, bez omluvy nepřijel obhájce trofeje, Gimnazjum 1 Nysa. A dosud se nepodařilo zajistit předání trofeje letošnímu vítězi. Absence obhájce také poznamenala kvalitu soutěže, nikoliv však počet zúčastněných družstev. Z Głuchołaz přijelo asi 15 chlapců, takže se na místě rozdělili na "áčko" a "béčko".  

   Zápasy ve skupinách ukázaly, že po dlouhých letech by turnaj mohl mít českého vítěze. Vrbno mělo proti Głuchołazům A lepší skóre, Krnov ve druhé skupině vypadal možná ještě lépe. Mezi Osoblahou, která směřovala k 4. místu, Głuchołazy B a Zlatými Horami již byly výkonnostní rozdíly znatelné.

   Klíčové bylo semifinále Krnov - Głuchołazy A. V bojovném, vyrovnaném a emocemi nabitém zápase vyhrálo polské družstvo oba sety nejmenším možným rozdílem a krnovští odcházeli ze hřiště s pocitem křivdy. V zápase o 3. místo se zvedli a vybojovali alespoň pomyslný bronz, který pro ně byl zklamáním.

   Ve finále se tak podruhé během dne utkalo Vrbno s áčkem Głuchołaz. Vrbno prakticky po celou dobu tahalo za kratší konec provazu, a přestože získalo jeden set, zápas prohrálo. Výsledky turnaje  jsou uloženy "do historie" - zde

   Naši školu reprezentovala sestava Marek Brückner, Igor Černatovič, Daniel Harazin, Robin Kajaba, Radek Motyka, Robert Navrátil, Lukáš Petrek, Lukáš Pospíšil, Ondřej Procházka, Antonín Sopčák. A pro jejich účast platí totéž co prakticky vždy v posledních letech. V únoru se tři kluci rozhodnou, že by to možná zkusili, nabalí na sebe další, aby jich bylo alespoň osm, a párkrát se objeví na tréninku. Trochu pochopí princip hry, jakžtakž pochopí pravidla, uvěří, že občas není špatné hrát míč i prsty a jdou na to. Na turnaji jim dojde, že si opravdu úplně všechny týmy připravují útoky a že jsem měl pravdu, když jsem jim říkal, že "bagrování z první" přes síť jim nepřinese úspěch. Takže se snažili, ale bohužel, dovednosti opět nebylo kde brát.

1. Gimnazjum nr 1 Głuchołazy A
2. ZŠ Vrbno pod Pradědem
3. ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí
4. ZŠ a MŠ Osoblaha
5. Gimnazjum nr 1 Głuchołazy B
6. ZŠ Zlaté Hory

 

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery