Úvod » Volejbal - o akcích

Putovní sako po čtyřech letech do Strzelina

publikováno 26.04.2013

   Třináctý ročník turnaje se hrál v úterý 26. dubna. Již potřetí se hrálo v Mikulovicích. S organizací nám opět pomohla mikulovická škola, konkrétně p. ředitel Roman Šťastný a správce haly Pavel Macháček. V pozici spolupořadatele bylo Gminne Centrum Sportu i Rekreacji Paczków. Jeho ředitel Radosław Napieracz zajistil poháry, diplomy a ceny pro nejlepší a vydatně také pomohl při rozhodování zápasů.

   Letos jsme vůbec neměli problém s naplněním turnaje 12 družstvy, naopak zájem o účast mělo dokonce 14 týmů. Přijet nemohla Orlová z důvodu zdravotních problémů trenéra a Vrbno, které se přihlásilo nejpozději. Škoda, účast obou těchto týmů by ještě zvýšila úroveň turnaje.

   Polovina zúčastněných týmů byla z Polska, polovina z ČR a po dlouhých letech patřil český tým mezi největší favority.

   Kompletní výsledky turnaje jsou zde, konečné pořadí vypadá takto:

1. Gimnazjum nr 2 Strzelin
2. Gimnazjum nr 1 Nysa
3. ZŠ Velká Dlážka Přerov
4. Gimnazjum nr 1 Oława
5. ZŠ Zlaté Hory A
  Publiczne Gimnazjum Paczków A
  Gymnázium Krnov
  Gimnazjum nr 1 Głuchołazy
9. ZŠ Zlaté Hory B
  Publiczne Gimnazjum Paczków B
  ZŠ Rýmařov
  ZŠ a MŠ Osoblaha

   Co určitě stálo za zaznamenání?

   Většina holek z našeho béčka byla úplně poprvé na turnaji a pro příští sezónu je čeká hodně práce. V zápase s Osoblahou si však holky prožily okamžiky štěstí a urvaly své první vítězství.

   V průběhu sezóny skončila s trénováním děvčat Gosia Gaweł a na děvčatech z Paczkowa to bylo strašně znát. Holky, od kterých jsme se v posledních třech letech učili, nebyly ani o trošku lepší než naše děvčata.

   Týmy ze Strzelina a z Oławy tradičně přijely s velkým počtem hráček a jejich sestavy se jako obvykle velmi měnily. Se Strzelinem jsme hráli ve skupině a byli jsme o fous lepší. Ještě ve čvrtfinále hrály jejich holky zcela bez útoku, nádherně však pokryly celé pole a nechali soupeře útočit a chybovat. V semifinále Strzelin zařadil dvě smečařky a už to bylo úplně jiné družstvo.

   Naše áčko bylo zřetelně slabší než nejlepší čtveřice, do Final Four by mohlo postoupit jen kdyby všechno sedlo a hvězdy nám byly nakloněny. (Ale v krajském přeboru jsme si ve dvou zápasech dokázali, že je možné porazit objektivně silnějšího soupeře.) Tentokrát to však nevyšlo, i proto že jsme ke čtvrtfinále nastoupili vlastní vinou trochu rozhozeni.

   Z výsledků Final Four je zřejmé, že nejlepší čtveřice byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly drobnosti a možná i štěstí. Osmačkám z Přerova se turnaj líbil, možná se za rok ve stejné sestavě vrátí s cílem vyhrát Sako. 

   Naše holky hrály v sestavách: "Áčko" - N - Klára Novotná, S - Terka Hlaváčková, Terka Hlobílková, B - Terka Matyščáková, Mája Kučerová, U - Lucka Pichová, střídala - Terka Novotná. "Béčko" (abecedně) - Sára Iliadisová, Adriana Jakešová, Mája Janíčková, Míša Klimešová, Kamila Petrošová, Dája ŘeháčkováVerča Seitlerová, Magda Staňková, Jana Šeráková, Sysa Tománková, Nikola Tomaštíková, Kača Začalová.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz