4. a 5. závod ŽB Morava - SKOB Ostrava (MOV)

publikováno 23.05.2013

Druhý béčkový víkend (18.-19.5.) se závodilo v blízkosti Štramberka. Klasický program byl doplněn sobotním podvečerním sprintem - posledním kvalifikačním závodem na LODM.

Centrum závodů, rekreační středisko Kateřina, nabídlo vše potřebné (dokonce i sprchy) na jednom místě, poněkud horší to bylo s lesem a mapou. S mou nepříliš vyspělou orientační technikou si na delších postupech nevystačím jen se směrem, vzdáleností a vrstevnicemi. A sobotu jsem si protrpěl. Les se mi zdál celkově "rozmazaný", žádné ostré hranice mezi porosty, cesty se různě objevovaly a zanikaly v bujné zeleni, zkrátka impresionistický (ale pěkný) les. A jak jsme se tak bavili, někdo ztvárnění lesa v mapě porozuměl, někdo ne. Já jsem se bohužel zařadil mezi ty druhé. V porostech jsem se orientoval dost bídně, bílou a světle zelenou jsem často nedokázal rozlišit. A klasifikaci cest jsem nepochopil vůbec.

Ale aspoň některým členům našeho klubu se v sobotu dařilo. Jirka (H65B) 1. místo, Erik (H10C) 2. místo, Marek (H18C) 2. místo, Tomáš (H40B) 10. místo, Hanka (D45C) 12. místo, Klára (D16B) 19. místo, Petr (H21B) 38. místo, Terka (D14B) DISK. V HDR startoval Vašek. Výsledky jsou zde.

Vpodvečer se jsme se někteří ještě někteří zúčastnili (jeden divák, dva pořadatelé a dva závodníci) kvalifikačního sprintu. Výsledky jsou zdeTerka si potvrdila místo náhradnice, Erik nasbíral další sprintové zkušenosti, které jsou čím dál tím důležitější - skoro to vypadá, že jakýkoliv přestupek proti pravidlům nemůže být už ani u těch nejmenších pochopen jako neznalost nebo přehlédnutí, ale vždy jen jako cílená snaha o podvod.

V nedělním middlu většina z nás dopadla úplně jinak než v sobotu. Vědomí, do čeho jdu, čitelnější měřítko, většinou krátké postupy na směr - pro mě to byl úplně jiný závod. Tomáš 2. místo, Jitka (P4) 9. místo, Terka 18. místo, Klára 19. místo, Petr 25. místo (a skalp sobotního vítěze), Jirka DISK, Erik DISK, Vašek opět v HDR. Výsledky zde.

« 05 / 2019 »
2021222324 2526