Úvod » Orientační běh - o akcích

6. a 7. závod ŽB Morava - OOB TJ Zlaté Hory (ZLH)

publikováno 06.06.2013

(ze stránek http://muna2013.zlh.cz z 2.6. 22:33)

Závody proběhly, web závodů samozřejmě ještě neposíláme k ledu.

Přímo na stránkách jsou v neděli večer výsledky pátečního sprintunedělního longu a průběžné výsledky Česko-polského poháru po dvou dnech (v nich jsou přehozeny sloupce s výsledky jednotlivých etap). Výsledky nedělního middlu jsou již taky k dispozici společně s výsledky Česko-polského poháru po třech etapách a tedy celkovým pořadím.

Náš fotograf pořídil docela bohatou fotodokumentaci, určitě se na nějaký výběr z fotek můžete těšit. Předpokládám, že se nějaké fotky z našich závodů objeví také na oblíbeném a hojně navštěvovaném fotoblogu Lubomíra Tomečka.

Další O-blogeři byli vesměs na českých béčkách (na Moravě) v Bohdalci, tak tedy nabízíme aspoň hodnocení od nás.

Takže úplně od začátku. Když jsme si poprvé naplno uvědomili skutečnost

  • Brno - Bohdalec 65 km
  • Brno - Mikulovice 185 km,

tak jsme se opravdu "zaradovali", že jsme dostali možnost uspořádat béčka pro 250 závodníků a tím jako klub finančně vykrvácet. Tímto děkujeme všem "jižanům", kteří přijeli k nám.

Tak jsme si pomohli sami, pořadatelsky jsme se spojili s klubem UNTS Warszawa a podařilo se nám protlačit náš závod (jako první v historii mimo území Polska) do polského rankingu. V Polsku byl proti našim závodům postaven Puchar najmłodszych (neoficiální žákovské mistrovství Polska), naopak obrovským přínosem pro sportovní úroveň našich závodů byla skutečnost, že u nás probíhala polská kvalifikace na Mistrovství světa.

Nakonec to tedy s počtem účastníků nedopadlo nejhůře:

  • pátek - 257
  • sobota - 733
  • neděle - 576

Prostor pátečního sprintu byl z velké části použit už při loňském HOF, pro naše závody byl doplněn areálem nemocnice. Větší část všech tratí byla situována v lese, závod hodně ztížilo (a časy prodloužilo) deštivé počasí posledních dní - v lese bylo dost bahna a hodně bujná vegetace.

Pro sobotní a nedělní závod nám vojáci zanechali zajímavý prostor bývalého muničního skladu, kde je více než 100 budov a na jejich propojení se asfaltem opravdu nešetřilo. Viz Něco o Muně. K dispozici jsme tedy dostali prostor, v němž se nikdy nezávodilo a jako bonus luxusní shromaždiště.

Jako stavitel tratí jsem se snažil u všech kategorií o to, abych se co nejvíce přiblížil charakteru tratí "tak, jak by měly být", takže mj. i o to, aby i na nejkratších tratích malých dětí a nejstarších veteránů byl jasně patrný rozdíl mezi longem a middlem.

V sobotu se  první část tratí nacházela ve standardním lese mimo areál Muny, vojenským prostorem se spíš "prolétlo" na delších postupech, kdy nejlepší varianty byly bohužel po asfaltu. Ale třeba se někdo nachytal a zkoušel to místy propálit zeleným. Tratě se pochopitelně líbily někomu více a někomu méně. Sobotnímu závodu ve druhé části moc nepřálo počasí, které nám navíc dost rozbilo vyhlášení výsledků.

Nedělní závod probíhal celý v areálu Muny a žlutozelené prostory, sevřené hustou sítí asfaltek, nabízely pěkné middlové pasáže. Jako stavitele mě pochopitelně potěšilo vyjádření některých závodníků, že bylo třeba plné soustředění po celou dobu závodu, a že byl závod těžší, než čekali při sobotním průletu Munou. Lépe vyšlo počasí, zato nám zkolaboval Racom. Při závodě bohužel došlo k hodně nepříjemnému a bolestivému zranění, Lenonovi určitě všichni přejeme brzké uzdravení a návrat k běžnému životnímu stylu.

Při závodech se podle předpokladů rozhodlo o polské nominaci na MS ve Vuokatti, pro zajímavost, pojede trojice mužů Wojciech Dwojak, Wojciech Kowalski, Mateusz Wensław a trojice žen Daria Lajn, Maria Pabich a Paulina Faron.

Svou spokojenost či nespokojenost se závody si určitě vyhodnotíte každý sám, snažili jsme se pro Vás připravit závody co nejlépe, nějaké chyby jsme udělali (myslím si, že o většině víme), za spoustu dalších věcí se však určitě nemusíme stydět, mimo jiné za rozsah a kvalitu občerstvení a za ceny pro umístěné závodníky.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz