M ČR middle - 28 sekund od veteránské medaile

publikováno 27.06.2013

Severka Šumperk pořádala ve dnech 22. a 23. června Mistrovství ČR a Veteraniádu ČR v OB na krátké trati. Centrum závodu bylo nad Starým Městem pod Sněžníkem, v Kunčicích. Závodní prostor sliboval pěkné zážitky, byl opravdu mistrovský, "země tisíců kupek" na Kunčické hoře budila respekt.

My jsme se zúčastnili v počtu pouhých čtyř osob, ale zajímavě jsme se rozdělili. Klára závodila v mistrovské kategorii, Jirka ve veteránské, Hanka ve veřejném závodě a Tomáš se zapojil do pořadatelského týmu.

Sobotní semifinále se běželo převážně na vedlejším kopci na mapě Kuní vrch. V kategorii D16 bylo podle počtu startujících jasné, že se finále poběží ve třech skupinách. Eventuální postup do B finále pro Kláru nebyl ani tak cílem jako spíš přáním. V každé ze dvou semifinalových skupin se do 9. místa postupovalo do "áčka", do 18. místa do "béčka". Klára byla ve své skupině devatenáctá. V kategorii H65 startovalo 23 závodníků, 12 nejlepších postupovalo do A finále. Jirka je letos v této kategorii nováčkem, mladíkem, takže se jeho postup čekal. Jirka zaběhl výtečně a dosáhl druhého nejrychlejšího času. Hanka během závodu pochopila, že ze dvou tratí příchozích měla v daném terénu a v dané disciplíně zvolit tu kratší a v kategorii T4 neorazila všechny kontroly.

V nedělním finále se Kláře dařilo méně než v sobotu. Ve finále C doběhla na 9. místě, celkově to při několika diskvalifikacích znamenalo 41. místo. Jirka zaběhl opět skvěle, na mezičasech se pohyboval mezi druhým až pátým místem, nakonec z toho bylo místo čtvrté. Hance se pro nedělní závod podařilo přehlásit do kategorie T2, v níž doběhla na 24. místě.

Závody byly parádní, vše klaplo, informace o nich jsou na webu závodu. Tam jsou také výsledky a odkaz na televizní reportáž.