Skol Cup 2013

publikováno 02.07.2013 (aktualizováno 03.07.2013)

I letos se nabízela možnost, plynule přejít ze sezóny jarních závodů do sezóny prázdninových vícedenek. Takže hned víkend po M ČR na krátké trati strávili někteří na krnovských třídenkách Skol Cup.

Pořádali tedy krnováci, ale většina se odehrávala v Polsku. Páteční sprint se běžel přímo v Krnově. Centrum závodu a sobotní večerní vložený sprint byly v Pietrowicích kousek za hranicemi. A sobotní klasika a nedělní zkrácená se běžely v Głubczyckém lese necelých 20 km od hranic. (Béďa na svém blogu bodoval slovním spojením "v lese u Las Głubczycki".)

Na závodech bylo poměrně málo závodníků, nejvíce jich přijelo v sobotu, jelikož slezanům sobotním závodem pokračovala "podzimní" sezóna oblasťáků. A ačkoliv tedy nebyla kvantita, v některých kategoriích byla docela slušná kvalita.

Sprint. Centrum závodu a cíl byly na atletickém stadionu, trať byla vedena centrem města. Poměrně rychlá trať typu "buď zleva nebo zprava, ale hlavně běžet" (např. v H35 byl jediný delší postup, na němž se dalo mapově ztratit) s minimálním převýšením byla oživena uměle vytvořeným bludištěm. Na školním hřišti byly nataženy "ploty" z "mlíka" a situace byla vytažená do měřítka 1:1000. Příjemný závod, moc pěkné proběhnutí v tempu větším než je obvyklé. A při menším počtu závodníků i docela slibné výsledky. Klára 1., Terka 2., Erik 4., Tomáš 5., Jitka v příchozích.

Klasika. Čekal jsem, že se v podobném duchu bude pokračovat i v následujících dnech - po jarní sezóně strávené víceméně v kopcích "letecký den" na trati s malým převýšením a i u mladších veteránů rychlosti někde k 6 min./km. Jak jsem se mýlil. V bílém lese zvláštně "těžká" tráva a místy v poměrně vzrostlém lese koleje, jako kdyby tam před týdnem rejdily náklaďáky. Prý je to tím, že v tamnějších končinách orají paseky. Mnozí měnili během závodu taktiku a raději než bílým běhali světle zeleným, protože tam tráva nebyla. A téměř každého potkal moment, který ničil psychiku - po rovině v "čistém" lese šel pěšky. Počet závodníků zvýšili i Mrkvicovi a výsledky ani tentokrát nebyly nejhorší. Erik 3., Terka 4., Petr 4., Klára 5., Tomáš 7., Vašek (a zbytek rodiny v HDR), Jitka opět v příchozích.

Zkrácená. Všichni už věděli, do čeho jdou, asi jsem nebyl sám, komu se závodilo lépe než v sobotu. Tratě opět dobře postavené, parametry travního porostu už nás nepřekvapovaly a navíc to bylo kratší. My jsme si všichni udrželi pozice, vybojované po dvou etapách. Klára 1. místo, Terka 2. místo, Erik 3.místo, Tomáš 5. místo. Konečné výsledky jsou zde. A protože se pořadatelům kromě jiného opravdu podařily ceny za celkové umístění, přivezly si děti domů kompletní sadu kovových IOFsaurů.

Na stránkách závodů jsou mj. odkazy na fotografie různých autorů.