Úvod » Orientační běh - o akcích

Skol Cup 2013

publikováno 02.07.2013 (aktualizováno 03.07.2013)

I letos se nabízela možnost, plynule přejít ze sezóny jarních závodů do sezóny prázdninových vícedenek. Takže hned víkend po M ČR na krátké trati strávili někteří na krnovských třídenkách Skol Cup.

Pořádali tedy krnováci, ale většina se odehrávala v Polsku. Páteční sprint se běžel přímo v Krnově. Centrum závodu a sobotní večerní vložený sprint byly v Pietrowicích kousek za hranicemi. A sobotní klasika a nedělní zkrácená se běžely v Głubczyckém lese necelých 20 km od hranic. (Béďa na svém blogu bodoval slovním spojením "v lese u Las Głubczycki".)

Na závodech bylo poměrně málo závodníků, nejvíce jich přijelo v sobotu, jelikož slezanům sobotním závodem pokračovala "podzimní" sezóna oblasťáků. A ačkoliv tedy nebyla kvantita, v některých kategoriích byla docela slušná kvalita.

Sprint. Centrum závodu a cíl byly na atletickém stadionu, trať byla vedena centrem města. Poměrně rychlá trať typu "buď zleva nebo zprava, ale hlavně běžet" (např. v H35 byl jediný delší postup, na němž se dalo mapově ztratit) s minimálním převýšením byla oživena uměle vytvořeným bludištěm. Na školním hřišti byly nataženy "ploty" z "mlíka" a situace byla vytažená do měřítka 1:1000. Příjemný závod, moc pěkné proběhnutí v tempu větším než je obvyklé. A při menším počtu závodníků i docela slibné výsledky. Klára 1., Terka 2., Erik 4., Tomáš 5., Jitka v příchozích.

Klasika. Čekal jsem, že se v podobném duchu bude pokračovat i v následujících dnech - po jarní sezóně strávené víceméně v kopcích "letecký den" na trati s malým převýšením a i u mladších veteránů rychlosti někde k 6 min./km. Jak jsem se mýlil. V bílém lese zvláštně "těžká" tráva a místy v poměrně vzrostlém lese koleje, jako kdyby tam před týdnem rejdily náklaďáky. Prý je to tím, že v tamnějších končinách orají paseky. Mnozí měnili během závodu taktiku a raději než bílým běhali světle zeleným, protože tam tráva nebyla. A téměř každého potkal moment, který ničil psychiku - po rovině v "čistém" lese šel pěšky. Počet závodníků zvýšili i Mrkvicovi a výsledky ani tentokrát nebyly nejhorší. Erik 3., Terka 4., Petr 4., Klára 5., Tomáš 7., Vašek (a zbytek rodiny v HDR), Jitka opět v příchozích.

Zkrácená. Všichni už věděli, do čeho jdou, asi jsem nebyl sám, komu se závodilo lépe než v sobotu. Tratě opět dobře postavené, parametry travního porostu už nás nepřekvapovaly a navíc to bylo kratší. My jsme si všichni udrželi pozice, vybojované po dvou etapách. Klára 1. místo, Terka 2. místo, Erik 3.místo, Tomáš 5. místo. Konečné výsledky jsou zde. A protože se pořadatelům kromě jiného opravdu podařily ceny za celkové umístění, přivezly si děti domů kompletní sadu kovových IOFsaurů.

Na stránkách závodů jsou mj. odkazy na fotografie různých autorů.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery