Úvod » Pel-mel

Prázdniny 2013

publikováno 16.09.2013 (aktualizováno 19.09.2013)

Naplno se rozběhla podzimní sezóna OB, v neděli začne také sezóna volejbalová, je třeba dohnat běh událostí. Tak tedy - co se stalo (a nestalo) v letních měsících?

Volejbalistky - žákyně byly celé léto bez oficiálních tréninků, ale snad aspoň některé se občas potkaly s míčem.

Mistrovství světa juniorů s doprovodnými závody JWOC Tour (v okolí Hradce Králové) jsme se letos nezúčastnili, ale palce jsme na dálku drželi a štafetové úspěchy jsme si prožili u internetu a u televize.

V následujícím týdnu Mrkvicovi vyrazili na Slovensko, Péťovi se na Slovak Karst Cupu opravdu dařilo a v kategorii M21A skončil na druhém místě. Výsledky zde

Moskvovi a Novotní ve stejné době závodili v Polsku. Na Wawel Cupu byly letos dost slabé mapy (zejména ve čtvrté a páté etapě), Roman se s tím ale vypořádal velmi dobře a obsadil druhé místo v kategorii M35. Naopak Tomáš se etapu od etapy propadal do orienťáckého zoufalství, které vyvrcholilo půlhodinovým hledáním kontroly a následným vzdáním v poslední etapě. Agátka skončila první v kategorii K10R (s doprovodem), Erik byl třetí v kategorii M10. Výsledky zde.

Volejbaloví dospěláci (hlavně teda veteráni) byli letos ochuzeni o seriál beachvolejbalových turnajů čtveřic na jesenickém koupališti. Nehrálo se.

Novotní tradičně jedenáct dní (18.-28.7.) trénovali v okolí Velké Kraše a Vidnavy na Silva O´Campu. Jako obvykle spousta zajímavých tréninků a spousta zábavy (prostě klubový život, který v našem malém oddíle nedokážeme pěstovat), čím mladší účastníci, tím výraznější by měl být výkonnostní posun vzhůru.

Volejbalovým žačkám probíhala formální přeměna družstva. Z třináctičlenného kádru osm děvčat vyrostlo ze žákovské kategorie. Z tohoto počtu šest děvčat zřejmě definitivně skončilo s volejbalem v rámci ČVS (i když třeba Mája Kučerová má určitě před sebou solidní kariéru mezi neregistrovanými hráči). Terka Matyščáková přestoupila do Sokola Šternberk, Terka Hlaváčková do Tatranu Střešovice. Naopak, čerstvě máme zaregistrováno osm děvčat, takže soupiska opět bude třináctičlenná.

Šest nás ve druhém srpnovém týdnu závodilo na Advanta Cupu. Hlavním lákadlem (a zároveň hrozbou) byla kleč na hlavním hřebenu Orlických hor, kde probíhala druhá etapa. My, kteří jsme se až do té kleče dostali (Roman a Tomáš) jsme s ní bojovali nepříliš úspěšně. Naším nejúspěšnějším závodníkem byl v kategorii H10 Erik, který na prázdninových závodech (i když ty první proběhly už v červnu) do třetice obsadil třetí místo. Výsledky zde.

Odrostlí volejbalisté byli na turnajích Kastrol a v Osoblaze, na webu www.volejbal-zlatehory.cz se mi nepodařilo zjistit žádné podrobnosti. V pátek 23.8. jsme zavzpomínali na časy, kdy jsme jako (G)Old Boys hrávali v Glucholazské amatérské lize a absolvovali jsme přátelský zápas a přátelské posezení s týmem Eurocomp, dříve Kantoro, ještě dříve Centrum Ogrodnicze a ještě dříve Country.

Moskvovi závodili na Ceně východních Čech, Roman byl v H21B pátý.

Po deseti ročnících dvoudenního turnaje Absolut Mix jsme letos nenašli dostatek pořadatelských sil a nadšení a turnaj jsme z tohoto důvodu neuspořádali.

Po vydatné korespondenci (jak s firmou tak i mezi námi zlatohoráky) jsme u Sivenu dotáhli k úspěšnému závěru klubové dresy. Měly vycházet z pět let starého modelu, který nám šil Trimtex, ale i kvůli copyrightu měly být trochu jiné. Chvilku to trvalo, než se podařilo odladit všechny detaily, aby dresy vypadaly přesně tak, jak chceme. Ale vyplatilo se to. Jsou opravdu parádní.

« 02 / 2019 »