Český pohár štafet, Sprint Cup - SRK (a 1. závod HŽP - OOL)

publikováno 18.09.2013

Podzimní sezónu jsme zahájili 7. - 8. září. Spartak Rychnov nad Kněžnou pořádal štafetově-sprintový víkend. Hanácké SCD mělo při těchto závodech soustředění před M ČR oblastních výběrů žactva. A protože se závodilo zhruba 20 km od Romanova bydliště, test před Veteraniádou si naplánovala i štafeta mladých veteránů. Jelikož nemohl jet Petr, vytáhli jsme žolíka Jirku, s nimž bychom mohli startovat v kategorii H135. Rozhodli jsme se, že poběžíme ve "stopětkách", abychom se potkali se soupeři pro Veteraniádu. To nám díky slabé konkurenci moc nevyšlo, zato jsme dosáhli na umístění, na která bychom mezi "stopětatřicítkami" asi nedosáhli.

Všechny tři závody byly moc pěkné, při sobotních štafetách jsem se přistihl, že se mi opravdu líbí v lese, ve sprintu bylo stále co řešit, nejvíc se mi líbila pasáž kolem zámku.

V sobotu štafeta Roman, Jirka, Tomáš obsadila 2. místo - 23 minut za vítězi a 9 sekund před třetími. Výsledky zde. V neděli jsme ve složení Tomáš, Jirka, Roman byli třetí - 37 minut za prvními, 24 minut za druhými. Výsledky zde. Ale aspoň naše staré dresy naposledy dostaly možnost, ukázat se na stupních vítězů. V "barvách" Hanáckého výběru žactva běžela Terka. V obou závodech zaběhla spíš průměrně, ale na M ČR budou za naši oblast startovat tři družstva, takže je v nominaci - náš pidioddíl má svého zástupce popáté v řadě. Na víkend jsem potřeboval vzít sebou i Erika, výborné bylo, že dostal šanci zaskočit za nemocného Fantu a získat cenné zkušenosti (taky co si nesmí zapomenout doma).

V sobotním odpoledním sprintu byl Roman v H21C pátý, stejně jako Tomáš v H35C. Jirka v H55C potvrdil (narážka na KUO), že mu sprinty nejdou a doběhl patnáctý. Jitka M. byla D35C desátá. Výsledky zde. Žáci měli místo sprintu trénink s Východočechy, pro Terku to bylo poměrně těžké, pro Erika téměř survival.

Dámská trojice byla 7. září v Radíkově na oblasťáku. Klára (D16) 4. místo, Silva (D35) 35. místo, Hanka (D45) DISK. Výsledky zde.