Úvod » Orientační běh - o akcích

8. a 9. závod ŽB Morava - KOB Směr Kroměříž (SKM)

publikováno 22.09.2013

O víkendu 14.-15. září skončila letošní "béčková" sezóna. (Pro připomenutí, pro letošní sezónu bylo vypsáno devět závodů, kvůli dubnovému intenzivnímu náporu zimy se uskutečnilo závodů osm, do hodnocení se každému závodníkovi započítávalo pět nejvyšších bodových hodnot.)

Nás reprezentovala klasická sestava Jirka Babák a Novotní. Závodilo se v Hostýnských vrších v okolí Tesáku a ten, kdo čekal typický valašský terén, určitě nemohl být překvapen. Ostré grapy, dostatečné množství cest, nějaká ta osídlená pláň - zejména pro stavitele longu nádherná příležitost pro hru s volbami postupů. Počasí se hodně podobalo tomu, které bylo na našich závodech, v sobotu poměrně chladno a téměř nepřetržitý déšť. A v neděli jen fakt, že nepršelo, stačil k pocitu téměř ideálního počasí. Akorát na těch kamenech to strašlivě klouzalo.

Při sobotním závodu to vypadalo jako na menším oblasťáku. Kvůli stálému dešti byli všichni schovaní ve stanech (díky OOP) nebo v autech a kdo se odvážil ven, viděl tam maximálně třicet lidí. Tratě klasiky byly opravdu pěkně postavené, největším problémem byly spory závodníků s chataři v prostorech, které byly podle mapy průběžné. Třeba v kategorii D16 to hodně ovlivnilo pořadí. A jak se nám dařilo? Terka (14. v D14) a Klára (9. v D16) spíš průměrně, Tomáš (3. v H40) docela dobře (ale nejmenší bodový zisk v sezóně), Erik (H10) a Jirka (H65) ve svých kategoriích vyhráli. Výsledky zde.

Na nedělním middlu se to nejpodstatnější odehrávalo v kamenech a skalách, stavitel tratí opět dobře využil prostor, který měl k dispozici. Někteří si však docela stěžovali na kvalitu mapy. Našim závodníkům se většinou dařilo stejně jako v sobotu. Terka 16., Klára 9., Erik 1., Jirka 1. Zajímavou výjimkou byl Tomáš. Horší výkon, výrazně horší pořadí (11.), větší ztráta na vítěze, prostě zkažený závod, ale více bodů než v sobotu. Výsledky zde.

Žebříček B - Morava 2013 je tedy uzavřen. My jsme letos běhali čtyři. Veteránům jde víceméně jen o pocit, Jirka se svým druhým místem určitě může být spokojen, Tomášovo čtvrté už tak slavné není. V mládežnických kategoriích se bojuje o licence, Klára s Terkou se pohybovaly na hraně licence B. Kláru nemusí moc mrzet, že se svou 13. příčkou zůstala těsně pod čarou. Béčko si vyběhla v jarním oblastním žebříčku. Na Terku se usmálo štěstí, na poslední chvíli se všechny okolnosti sešly tak, že "vyskočila" těsně nad čáru a 17. místo jí zajistilo B licenci. Celkové pořadí B žebříčku zde.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery