Úvod » Orientační běh - o akcích

M ČR na klasické trati

publikováno 30.09.2013

Vzhledem ke složení našeho klubu nepatří individuální Veteraniády (a tím spíš Mistrovství ČR) mezi naše priority. Letošní klasika se však běžela (21.-22.9.) na Rejvízu, takže se nás přihlásilo celkem čtrnáct. Právo startu v mistrovské kategorii jsme měli jedno, čtyři se přihlásili do některé z kategorií Veteraniády a zřejmě jsme tak byli jediným klubem, který nasadil většinu svých závodníků do kategorií příchozích. Speciální příchuť měl tento závod pro Petra, který si přímo za domem odbyl svou veteránskou premiéru.

V sobotu se samozřejmě běžela kvalifikace. Pro naší jedinou závodnici v mistrovské kategorii bohužel závod skončil dříve než začal, původně jsem to bral jako docela drahou zkušenost a částečně i svou chybu. Zřejmě to však bylo úplně jinak, ještě že máme zkušené veterány, kterým je vše jasné. Třeba se nakonec i já dozvím, čím to bylo, že Klára chtěla vyrazit do karantény na špatný čas. Ve veteránských kategoriích si jak známo lepší polovina vybojovávala pro neděli právo startu ve finále A. Naši závodníci zaběhli svá semifinále podle předpokladů. Silva byla v D35 na 19. místě (z 19 závodnic), v H35 byli Peťa 9. a Roman 16. (z 42) a v H65 byl Jirka 6. (z 31). Petr s Jirkou tak postoupili s naprostým přehledem, Roman se kvůli pětiminutové chybě trochu obával, ale i u něj to nakonec bylo s rezervou. V kategorii P2 startovali Vašek S., Terka, Erki, Agi a Vašek M. Na trati T4 bojovali Marek, Jitka M. a Hanka, na trati T6 Tomáš. Výsledky sobotní kvalifikace jsou zde.

Po nedělním závodě asi nebyl spokojen ani jeden z našich finalistů. Peťa s Romanem běželi dost dobře a hlavně rychle, na první desítku určitě měli. Oba však vystřihli jednu 7-8 min. chybu, což je odsunulo na 12. (Peťa) a 16. (Roman) místo. V kategorii H65 se bojovalo o sekundy, Jirka zřejmě nebyl v takové pohodě jako v sobotu a obsadil 14. místo. Naopak Silva si polepšila na 15. místo. Také mezi příchozími bojovala téměř stejná sestava jako v sobotu (pouze Tomáš byl s Terkou a Klárou na volejbalovém turnaji), za zmínku stojí 1. místo Marka v T4. Výsledky jsou zde (v ORISu zatím nejsou).

Taková tedy byla účast našeho klubu, podrobnější hodnocení kvality závodů se můžete dočíst na webech jiných klubů či O-bloggerů. Tady snad jen tolik, že Magnusácké pojetí jam zřejmě vejde do historie.

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení

Anketa

Tyto stránky sleduji kvůli dění:

  v orientačním běhu
174 (54,0%)

  ve volejbalu
119 (37,0%)

  v orientačním běhu i volejbalu
29 (9,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz