Originál kolekce na Zoot.cz

M ČR štafet a družstev ...

publikováno 01.10.2013 (aktualizováno 03.10.2013)

... neboli Rejvíz, Liberec, Mikulovice, Žamberk, Žamberk

Poslední mistrovský víkend roku pravidelně patří v sobotu štafetám a v neděli klubům a oblastním výběrům. My jsme měli popáté v řadě svého zástupce v oblastním výběru žactva, počtvrté v řadě jsme postavili veteránskou štafetu a potřetí v řadě veteránské družstvo. Hlavní kategorie se nás (kromě dorosteneckého hostování) nikdy týkat nebudou, ale od té doby co jsme se zařadili mezi kluby, které dokážou postavit štafetu a družstvo, bývají tyto víkendy pro nás svátkem. Stejně tomu bylo i letos, navíc se přidalo luxusní počasí a neméně luxusní doprovodný program.

Centrem závodů byl jablonecký lyžařský areál Břízky, pro spoustu orienťáků notoricky známá lokalita, já jsem tam byl jednou asi před 30 lety na LOBech, ostatní členové našeho týmu tam byli poprvé.

Sobota

Pro štafetu H105 ve složení Tomáš, Roman, Peťa prakticky vrchol sezóny. Na startu bylo 28 štafet (z Hanácké oblasti kromě nás pouze JPV a SSU), my jsme při ideální konstelaci mysleli na boj o umístění v první desítce. O šanci na výborné umístění jsme přišli hned na nepovedeném prvním úseku. Vsuvka: když jsem kamarádům z atletické Juvenie vysvětloval orienťácké závodění, s ohledem na kombinaci dvou složek jsem OB přirovnal k biatlonu. Když se této paralely přidržím, moc mi to nejelo a navíc jsem třikrát minul terč. Kluci na dalších úsecích však jeli jak pily, stahovali mohutně a po jednotlivých úsecích bylo naše pořadí: 1. úsek 25. místo, 2. úsek 19. místo, cíl 14. místo. Nakonec docela kvalitní výsledek a několik zajímavých skalpů. Ale nějak ti veteráni mládnou :-) a konkurence je fakt obrovská. V sestavách jednotlivých štafet se objevují borci z první dvoustovky rankingu, ve vítězné štafetě startovali 27. a 34. závodník rankingu. Takže fakt nám to musí všem třem klapnout na 100%, abychom mohli být v první desítce.

Klára tuto sezónu hostovala v SSU (dva závody zrušila zima, dva závody holky neběžely kvůli zranění, tak z toho nakonec byly pouhé tři starty). Na startu kategorie D18 bylo 27 týmů, trojice Kašparová, Machusová, Novotná skončila na 24. místě.

Terka běžela v hanácké "dvojce", mezi 16 štafetami patřilo sestavě Novotná, Křečková, Zatloukalová 10. místo. Výsledky zde.

Holky pozávodní čas trávily s Hanáckou výpravou, veteránská skupina přejížděla na přespání ke Zdenkovi a Hele do Liberce. Nejprve nás neobvykle pěkné počasí vytáhlo na Ještěd a už to samo o sobě by stálo za to. Ale naprostým šokem bylo "soukromé muzeum zlatohorského hornictví v Liberci". Příští rok v Plzni bude velmi těžké hodnotně navázat. Snad jedině že by se nám podařilon během mistrovského víkendu něco vystudovat :-)

Neděle

Vrcholný závod pro žactvo. Startovalo 26 týmů, Hanácká oblast postavila 3 družstva, Terka běžela ve "trojce". V hanáckých barvách bylo k vidění několik výborných výkonů, většina průměrných, žádný totální výpadek a hlavně žádná diskvalifikace. (Celkem bylo v této kategorii 7! diskvalifikovaných družstev.) Hanáci byli na 8., 13. a 17. (s Terkou) místě.

Veteráni ve složení Peťa, Hela, Tomáš, Jitka, Roman startovali v kategorii DH175. A i tentokrát to stálo za to, hezké tratě v pěkném lese jsme si myslím všichni užili. Hlavně pro Helu to musel být zážitek, hodně dlouho nezávodila, její jediný letošní start byl právě ten na Veteraniádě. Mezi 25 týmy jsme skončili na 20. místě.

Klára běžela opět se Severkou, v mixech doběhli na 19. místě. Výsledky zde.

Pořadatelům (TJN) se závody opravdu povedly, počasí bylo perfektní, prostě skvělá akce. A jestli někomu stále vrtá hlavou ta úvodní kombinace měst a obcí, jsou to po úsecích seřazená bydliště zlatohoráků, kteří startovali ve veteránském družstvu DH175.

« 01 / 2019 »