3. závod HŽP a OŽ štafet - SK Prostějov (JPV)

publikováno 13.10.2013 (aktualizováno 16.10.2013)

Sobota 12. října byla především kvůli vzdálenosti opravdu "dlouhým dnem", na závody jsme odjížděli před sedmou hodinou ranní a vrátili jsme se po osmé hodině večerní. Ale stálo to za to.

Dva krátké závody na Suchém v nezvykle rychlém terénu podle mého názoru dobře zapadly do pestré mozaiky podzimních oblasťáků. (Např. o týden dřív pohyb zpomalovaly velké kopce, za týden se určitě bude bojovat s bujnou vegetací.) Bohužel, mapa měla několik hodně slabých míst. Ale aspoň jsem měl v jednom dost sporném prostoru nejrychlejší mezičas :-))

Náš klub reprezentovali pouze Novotní a mladší generace využila trochu slabší konkurence k dosažení pěkných výsledků, což se taky nepovede pokaždé.

Dopolední middle se tedy běžel ve velmi rychlém terénu, tratě byly zajímavě postavené a my jsme dopadli takto: 1. místo Klára, 2. místo Terka a Erki, 11. místo Tomis, 14. místo Jitka. Výsledky zde.

Jestliže byl dopolední závod letecký, odpolední byl superletecký. Závodníci v dětských kategoriích získávali cenné štafetové zkušenosti v klasických tříčlenných štafetách, starší závodníci si ve smíšených čtyřčlenných štafetách střihli rychlejší trénink, nebo se dobře pobavili, nebo obojí. My jsme nedokázali postavit žádnou klubovou štafetu, ale téměř všichni jsme se někde upíchli. Paradoxní start si připsal Erik. V kategorii DH12 měl vyjednáno místo ve šternberské "trojce", která se však rozpadla, takže její složení nakonec bylo ZLH, ZPV, ZPV. V nejpočetnější kategorii byli třináctí. Terka v rámci žákovského "hostování" běžela s Hankou a Romčou Zatloukalovými za SSU. Holky byly bohužel v kategorii D14 samy, ale závod odběhly, ražení měly v pořádku, takže obsadily 1. místo. V kategorii DH18 startovaly 2 štafety. Klára běžela v rámci řádného hostování také za SSU a spolu se Zuzkou, Gagarinem a Pitrisem skončili na 2. místě, když jednoznačným domácím favoritům nepřenechali vítězství jen tak bez boje. Tomis se pěkně proběhl v kategorii DH140 se štafetou UOL, nakonec jsme neměli naraženu úplně poslední kontrolu. Výsledky zde.