5. závod HŽP - KOB Konice (KON)

publikováno 30.10.2013

Letošní předposlední závod oblastního žebříčku se běžel v den Státního svátku, v pondělí 28. října. Centrem závodu byl sál Kulturního domu v Okrouhlé, stejně jako na jaře se běhalo ve fyzicky náročném prostoru předloňských "áček". Tentokrát ve východní části mapy.

Tak jak to bývá na těch podzimních závodech, kterým přeje počasí, nejnepříjemnější jsou přesuny přes pole na start a z cíle, v lese se člověk celkem zahřeje. Tratě nebyly záludné, kdo měl sílu v nohách, dokázal i v kopcích držet hodně rychlé tempo - čelo kategorie H21L běželo lehce přes 6 min/km. Osobně bych staviteli vytkl jen to, že zapomněl na občerstvovačku. Přišla by opravdu vhod.

V jiných oblastech už mají po sezóně, pro všechny (kromě nás) to bylo relativně blízko, navíc osvědčená mapa, výsledkem  byla docela velká konkurence. A to jak mezi zkušenými závodníky, tak i mezi příchozími a hádéerky. Před startovním koridorem pro kategorie P a HDR byla fronta jako na banány.

Nás se přihlásilo devět a startovalo nás osm, medailové umístění jsme tentokrát získali jen jedno. Baboš 3. místo, Terka i Klára 4. místo, Hanka 5. místo, Erki 8. místo, Jitka 28. místo, Megi 31. místo, Tomis 33. místo. Výsledky zde.