2. závod HŽJ (M HO sprint) & Sprintové štafety - SKOB Ostrava (MOV) & SK UP Olomouc (UOL)

publikováno 02.04.2014

V sobotu 29. března se závodilo ve Štramberku. Dopoledne měly Hanácká i Slezská oblast své oblastní mistrovství ve sprintu. V některých kategoriích už tak solidní výkonnostní úroveň zvedli ještě polští závodníci. Odpoledne se běžely čtyřčlenné sprintové štafety DHDH.

Dopoledne bylo překvapivě chladno a mlhavo. Nejmladší, nejstarší a příchozí závodili v lese, na mapě Národní sad. V neodtěžené polovině kopce Kotouč, takže okolo proslulé jeskyně Šipka. Ostatní kategorie (DH12-45) závodily na mapě Trúba. Začínalo se v lomu, pak stavitel přetáhl závodníky do centra velmi kopcovitého a rázovitého městečka. Na minulých závodech se daly zaslechnout obavy z nevelké plochy centra a o to větších kopců. Podle mě však stavitel z prostoru vytáhl maximum a závod byl svou náročností velmi pěkný.

Nás nakonec startovalo sedm. Terka skončila na 7. místě (v oblasti 3.), Klára 9. (v HO 5.), Hanka 16. (7.), Erki 9.(5.), Tomis 28. (12.), Baboš 9. (3.). Mezi příchozími startovala Jitka. Výsledky v ORISu.

Odpolední závod za krásného jarního počasí probíhal na mapě Národní sad, takže někteří měli repete. Od nás zůstávali jen Novotní, kteří nejdříve lehkovážně půjčili své dcery, aby si pak do mixové štafety museli na místě půjčit Milana Višňu.

Terka běžela třetí úsek v žákovské štafetě STE2, se kterou skončila na 8. místě. Klára rozbíhala dorosteneckou štafetu SSU, tedy klubu, ve kterém opět hostuje. Z boje o třetí místo byl nakonec DISK. V mixové štafetě ZLH si Erik pěkně štafetově zazávodil na přiměřeně náročné trati, Tomis si zaběhl příjemný kros, Jitka udělala něco pro své zdraví. Zdálo se, že hezký souboj se štafetami OOP a HAV rozhodl Višnička v náš prospěch. Ukázalo se však, že mu ještě scházejí zkušenosti a nejezdí na žákovská soustředění, na kterých se mj. učí tři nejdůležitější pravidla štafetových závodů: 1. kontrolovat kódy, 2. kontrolovat kódy, 3. kontrolovat kódy :-) Výsledky.

« 03 / 2024 »