4. závod HŽJ - SKI-OB Šternberk (STE), M ČR NOB, 3. závod ČP štafet - SK UP Olomouc (UOL)

publikováno 01.05.2014

Poslední dubnový víkend (26.-27.4.) bylo možno v Hanácké oblasti absolvovat hned tři závody. V sobotu večer proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním orientačním běhu. V neděli na toto mistrovství navázal závod Českého poháru štafet. Naopak jako předkrm se nabízel sobotní závod Hanáckého žebříčku - jaro.

Nejvýrazněji se náš oddíl pochopitelně zúčastnil sobotního oblasťáku. Šternberáci svůj middle připravili v Mutkově. Nemůžu moc posoudit, jak to vypadalo v lese, byl jsem tam pouze jako doprovod na trati HDR. My jsme počtem závodníků zlepšili letošní klubový rekord ZLH na osmnáct. Tentokrát seřadím po kategoriích. D14 Terka 3. místo, D16 Klára 4. místo, D35 Radka 14. místo a Silvie 23. místo, D45 Hanka 4. místo, D55 Lída 4. místo, H12 Erik 11. místo, H14 Vašek S. 15. místo, H21 Petr 6. místo a Láďa 32. místo, H55 Baboš 6. místo a Karel 14. místo, H65 Mirek 2. místo. Pět našich nastoupilo v nežebříčkových kategoriích. V kategorii HDR Radek a Vašek M., v kategorii P Jitka N., Kuba a David. Výsledky s mezičasy jsou zde.

Na nočák jsme na Hané zůstali dva - stejná sestava, která běžela M ČR i loni. A podařilo se nám půjčit si pořádné čelovky, takže cílem nebylo jen najít všechny kontroly, ale mohli jsme si řádně zazávodit. A závodění to bylo. Jižně od obce s německy znějícím názvem Das Kabát je hodně letecký terén a běhaly se rychlostní průměry, které se dost často neběhají ve dne. Pouze v kategoriích D55, H65, H70 a H75 měli vítězové průměry nad 10 min/km. Některé kategorie byly hodně početné, v kategorii H21 se startovalo do času 195, což převedeno na hodiny znamenalo, že poslední závodník vystartoval v neděli v 00:45. Zajímavé je, že druhou nejpočetnější kategorií byla kategorie D16. Možná už se v této sezóně nesejde na stejné trati tolik mladších dorostenek. Klára v třiačtyřicetičlenném startovním poli obsadila 39. místo. Naopak v kategorii H40 bylo deset závodníků, což nabízelo možnost pěkně vypadajícího umístění. A docela se to povedlo. Málo chyb, kvalitní světlo a výborná spolupráce na trati - Tomis 4. místo. Výsledky zde.

Na nedělní štafety naši sestavu doplnili Baboš, Roman a Terka. Závodilo se na druhé straně lesa, centrum závodu bylo v Tršicích. Přestože byla většina trati ve světle zeleném a tudíž aspoň ti vyšší téměř nepřetržitě běželi v předklonu, opět to bylo velmi rychlé. V kategorii D14 je to letos v HO hodně slabé. Nemít ASU ve své sestavě Magdu z Bratislavy, nebyla by klasifikována jediná štafeta. Terka běžela v barvách STE s Emou Markovou a Hankou Zatloukalovou. Holky zaběhly dobře, nasbíraly cenné štafetové zkušenosti, ale jelikož jsou z různých klubů, štafeta pochopitelně startovala mimo soutěž. V kategorii D18 startovala štafeta SSU a v ní "jako host" Klára. Tentokrát s Kájou Machusovou a Romčou Zatloukalovou z toho bylo 19. místo a dalších 7 bodů do Českého poháru štafet. V kategorii H135 jsme běželi v sestavě Baboš, Tomis, Roman. Všichni jsme víceméně zaběhli svůj standard a výsledné 4. místo naprosto odpovídá našim možnostem. Výsledky zde.