2. a 3. závod ŽB Morava - Klub vytrvalostních sportů Šumperk (KSU)

publikováno 18.05.2014

Druhý květnový víkend byl vyhrazen béčkovým závodům. Moravská béčka pořádal KSU a centrum závodů bylo v sedle mezi obcemi Horní Temenice a Bohdíkov.

Sobotní long byl také závodem céčkového žebříčku a nás zavodilo celkem šestnáct. Sedm závodníků jsme měli v béčkových kategoriích, další závodili mezi céčkaři. Mezi béčkaři dosáhli nejlepších výsledků veteráni, nejkvalitnější výkony předvedli Baboš a Petr. Mezi céčkovými závodníky se zlepšují oba Siatkovi, Vašek využil menší konkurence k medailovému umístění. Naše výsledky: H65B Baboš 1. místo, D55B Hanka 5. místo, H40B Tomis 6. místo, H21B Petr 11. místo, D16B Klára 17. místo, D14B Terka 21. místo, H21B Roman 26. místo, D21C Megi 3. místo, H14C Vašek 3. místo, D35C Jitka M. 3. místo, Radka 5. místo, Silvie 7. místo, H14C Kuba 8. místo, David 12. místo, H10C Radek DISK, H21L Láďa DISK. Kompletní výsledky s mezičasy.

Pro nedělní middle se naše sestava trochu pozměnila. Závodili téměř všichni béčkaři, doplněni rodinnými příslušníky. Celkem nás bylo dvanáct. Naše výsledky: H40B Tomis 3. místo, H65B Baboš 6. místo, D35B Radka 7. místo, H21B Petr 12. místo, D16B Klára 16. místo, D14B Terka 19. místo, H21B Roman 23. místo, H12C Erki 9. místo, D10C Agátka 11. místo, HDR Vojta, P Jitka M. a Jitka N. Kompletní výsledky s mezičasy.

Po oba dva dny se běhalo v typickém šumperském horském terénu, takže to bylo výživné. Mapově závody vůbec nebyly zadarmo a fyzicky to bylo natolik těžké, že se "oddělovalo zrno od plev" a mezi lepšími a slabšími závodníky byly hodně velké časové rozdíly. O tratích se po doběhu hodně diskutovalo. V nedělním middlu se v některých kategoriích přetahovaly směrné časy, sobotní long byl postaven dost nezvykle s velkým množstvím kontrol na krátkých postupech. Což se některým líbílo hodně a některým vůbec. Já jsem strávil několik minut s jedním ze stavitelů tratí, hodně zajímavě jsme si popovídali o současných trendech a různých názorech na stavbu tratí jednotlivých disciplín. I po tomto rozhovoru závody hodnotím tak, že ze dvou middlových závodů se mi více líbil ten nedělní, neboť byl kratší a běžel se na desítce ;-)