4. a 5. závod ŽB Morava - KOS Tesla Brno (TBM)

publikováno 21.06.2014

Na víkend 7. - 8. června připadla rekordní tropická vedra a my jsme byli na dalších velkých závodech. Blízko obce Odranec (dle webu pořadatelů na té nejvysočinovatější Vysočině) se běžela "áčka" a "béčka". Závody to byly pěkné, z pohledu závodníka měli pořadatelé vše po kontrolou. Sobotní long byl opravdu long, nedělní middle byl opravdu middle. Kopce byly vesměs běhatelné, téměř chyběl podrost, ale běh ztěžoval podklad, který byl místy podmáčený, místy plný klacků.

Čtyři zlatohoráci absolvovali průměrné závody. Terka v kategorii D14B zaběhla po oba dny průměrně. Klára v kategorii D16B a Baboš v kategorii H65B zaběhli na své poměry v sobotu špatně a v neděli dobře. Tomis v kategorii H40B si úspěšnost rozložil opačně. Sobotní výsledky jsou zde a tratě zde. Nedělní výsledky zde a tratě zde.

Čtvrtý a pátý závod hodně napověděly o celkovém pořadí v B žebříčku - z celkových sedmi závodů se každému budou započítávat čtyři nejlepší. Holky se pohybují na hraně zisku licence B, v září potřebují dobře zaběhnout. Veteráni jsou v popředí svých kategorií. Průběžný stav žebříčku zde.