9. závod HŽJ a 3. závod HŽŠ - TJ Sokol Plumlov (PLU)

publikováno 01.07.2015

Poslední červnová sobota byla pro nás velmi dlouhá. Vyjížděli jsme před osmou hodinou, vraceli jsme se po deváté hodině večerní. Ráno jsme po dvaceti kilometrech jízdy projížděli kolem místa závodu Slezské oblasti (VRB), abychom o dvě hodiny později dojeli na naše závody. I proto nás bylo tentokrát méně - devět. Ale určitě to stálo za to.

Erik poprvé vyhrál závod Hanáckého žebříčku, Terka na poslední chvíli vybojovala béčko, Silvie úspěšně absolvovala svou štafetovou premiéru, Standa, Tomis a Erki využili příležitost a sestavili třígenerační štafetu.

Dopolední middle byl pěkný se spoustou různých terénních tvarů. A i ta bujná vegetace byla celkem snesitelná, osobně jsem si vlastní blbostí přidal do cesty jeden tmavě zelený hustník, když jsem si spletl kolečka a v půlce postupu na 16. jsem zamířil na 23. A výsledky: Terka 2. místo (D16), Klára 6. místo (D18), Silvie 26. místo (D35), Lída 4. místo (D55), Erki 1. místo (H12), Vašek 14. místo (H16), Láďa 54. místo (H21), Tomis 5. místo (H35), Standa 6. místo (H55). Kompletní výsledky zde.

Pro odpolední závod jsme sestavili tři štafety. Láďa odpočíval, holky běžely tradičně s Romčou (SSU). Ve spojené kategorii žen skončila sestava Romča, Klára, Terka na 7. místě. Romča zaběhla excelentně, Klára už má možná trochu komplex ;-) z Kamky (kdo byl na velikonočním soustředění na Vysočině, ví co Kamka dokázala svou rychlochůzí při Ruské ruletě), utekla jí a následně od ní dostala 10 minut, Terka zaběhla svůj standard. V mixech jsme měli dvě štafety. Sestava Tomis, Erki, Standa si vyběhla 5. místo. Erik se do boje s těžší tratí pustil odvážně, děda měl co dělat, aby uhájil o pár sekund lepší čas než vnuk. Štafeta Silvie, Lída, Vašek se taky neztratila, všichni členové zaběhli docela slušné časy a 11. místo vůbec není špatné. Kompletní výsledky zde.

Celý závodní den, který zaníceně komentoval hanácký Leoš Mareš - Tašunka - měl celkově hodně příjemnou atmosféru. A ještě ji zvýraznily hodnotné ceny pro štafetový závod, které byly zajímavě přihazované v období před závodem.