Úvod » Volejbal - o akcích

Před další volejbalovou sezónou

publikováno 30.07.2015

Další volejbalová sezóna bude zahájena zhruba za dva měsíce, nicméně kalendáře volejbalových soutěží již jsou samozřejmě připraveny.

Předpokládám, že dospělácká část našeho klubu bude opět hrát Mixveterány, které tradičně pořádá OVK Jeseník. A snad i Mixy, které pořádá pro změnu OVS Jeseník. Těmto soutěžím se zde budu věnovat jen okrajově, spíše doporučuji web věnovaný této věkové skupině - VK Zlaté Hory.

Žačky budou hrát počtvrté v řadě Krajský přebor Moravskoslezského kraje. Seznam přihlášených družstev a základní kalendář této soutěže je již na svazovém webu - zde. Z tohoto kalendáře vyplývá, že nás čeká více hraní než v minulých dvou sezónách - i s kvalifikačním turnajem to bude celkem devět turnajů. Pět se stihne ještě před Vánoci, další čtyři budou odehrány v první třetině roku 2016. Termíny turnajů jsou již vloženy do kalendáře v pravé části tohoto webu. Hracím dnem je opět neděle.

Celkem je letos přihlášeno 25 družstev, kvalifikační turnaj 4.10.2015 se bude hrát v pěti pětičlenných skupinách. Takže hned na úvod čtyři zápasy - s Polankou, Frýdkem-Místkem D, Kopřivnicí a Novým Jičínem B. V další části soutěže by se mělo hrát tak, že nejsilnější skupina bude pětičlenná, dalších pět skupin bude čtyřčlenných. Docela velká část družstva nám zůstala z loňska, tak snad můžeme mít letos vyšší výsledkové ambice než strávit celou sezónu ve skupině F. A celkem bychom letos měli odehrát včetně kvalifikace 28 zápasů.

Na soupisce bychom opět měli mít cca 12-14 děvčat, budeme-li jezdit na turnaje v plném počtu dvanácti hráček, je to na tři auta, tudíž vždy budeme potřebovat pomoc nejméně jednoho z rodičů.

T.N.

« 03 / 2024 »