Originál kolekce na Zoot.cz

První "podzimní" víkend - poslední letošní béčka

publikováno 18.09.2015 (aktualizováno 20.09.2015)

Ve dnech 5. a 6. září pořádalo JPV ve spolupráci s UOL 6. a 7. závod Žebříčku B Morava. V sobotu se současně bojovalo o první body do Hanáckého žebříčku podzim.

Závodilo se v severní části velkého prostoru, který byl zmapován pro loňský WUOC. V sobotu bylo centrum v Bukové, v neděli v Benešově. Les nenabízel žádné extra kvality, potřebné pro velké závody, byl "jenom" docela pěkný a rychlý. Po oba dva dny tedy celkem výzva pro stavitele tratí, podle mě se s tím vypořádali velmi dobře.

Sobotní long bez teréních tvarů nabízejících volby a v husté síti komunikací, vyžadoval hlavně bezchybnou realizaci postupů víceméně "po čáře". Některé koncovky postupů však byly buď ve změti průseků nebo naopak v prázdném lese. Takže se rozhodně nevyplácelo, nabíhat do nich na random.

Nedělní middle taky nebyl díky nabídnutému terénu nijak složitý, nicméně např. ve světle zeleném se dalo slušně uletět ze směru.

Nás v sobotu závodilo devět (Novotní a Siatkovi), nikdo nepřekvapil extrémně dobrým nebo extrémně špatným výsledkem. D16B 12. místo Terka, D18B 6. místo Klára, D65B 4. místo Lída, H45B 4. místo Tomis, D35C 20. místo Silvie, D45C 7. místo Jitka, H12C 7. místo Erki, H16C 4. místo Vašek, H35C 31. místo Radim. Výsledky.

V neděli už nezávodili Siatkovi, Novotné doplnil na kompletní počet Standa. Vítězstvím příjemně překvapila Klára a získali jsme ještě dvě druhá místa. D16B 12. místo Terka, D18B 1. místo Klára, D45B 12. místo Jitka, D65B 2. místo Lída, H12C 2. místo Erki, H45B 11. místo Tomis, H65B 6. místo Standa. Výsledky.

Jak vyplývá z nadpisu, těmito závody byl ukončen letošní Žebříček B Morava. Do něj bylo letos přihlášeno sedm našich závodníků. Hanka na žádném ze závodů nestartovala, ostatním se vesměs dařilo. Nejméně se letos dařilo Terce, v kategorii D16B skončila celkově 12., první mezi těmi závodnicemi, které nezískaly licenci B. Terka si ji ale vyběhla v jarním oblastním žebříčku. Klára se v kategorii D18B výborným závěrem dostala na celkové 7. místo, kterým si pohodlně zajistila licenci B. Všichni veteráni se v různě  obsazených kategoriích (kvalitativně i kvantitativně) všichni umístili na medailových pozicích. Lída kategorii D65B vyhrála. V kategorii H65B byl Baboš první a Standa třetí. A Tomis v kategorii H45B byl druhý. Kompletní výsledky žebříčku zde.