Druhý zářijový víkend

publikováno 20.09.2015

Ve druhém víkendu podzimní sezóny jsme bojovali na dvou frontách. Dvě auta jela zhruba 150 km na jihojihovýchod do Hostýnských vrchů. Tam se na Tesáku v sobotu běžel 2. závod podzimního Hanáckého žebříčku. Jedno auto jelo zhruba 250 km na jihozápad na Vysočinu. V Řásné se běžely dva závody Českého poháru štafet, v Telči se běžel "áčkový" sprint.

Na Tesáku se sešlo zhruba 600 závodníků, šlo o společný oblasťák tří oblastí. Fyzicky náročné valašské grapy, na kterých nechyběly ani skalky, přesvědčily o svých kvalitách při předloňských béčkách. Tentokrát stavitel prověřil fyzickou i mapovou zdatnost účastníků avizovanou klasikou s prvky krátké trati ve skalách. Naši závodníci vybojovali jedno medailové umístění. Výsledky zlatohoráků: 3. Hanka (D55), 6. Erki (H12), 7. Lída (D55) a Standa (H55), 10. Vašek (H16), 19. Jitka (D45), 30. kámoš Siatků :-) (H21), 32. Silvie (D35), DISK Láďa (H21). Kompletní výsledky.

Celostátních štafet se závodníci ZLH cíleně a pravidelně zúčastňovali naposledy snad někdy na přelomu 70. a 80. let (generace Vavrečků a Uchytilů). Letos jsme do Českého poháru štafet nasadili dorostenky: Klára, Terka a hostující Romča. V této sezóně nemůžeme mít jiný cíl než postoupit na M ČR (30 štafet) přes slabě obsazené moravské závody a na plně obsazených českých závodech získávat zkušenosti a pokusit se o nějaký ten bodík (25. místo). Nakonec se podařilo splnit všechny tyto cíle. Sobotní závod se vůbec nepovedl Kláře na prvním úseku, nijak zvlášť nezaletěla ani Romča na druhém a Terka na třetím zaběhla svůj momentální standard. Nakonec z toho byla velká ztráta a 29. místo. Výsledky zde. Nedělní závod byl povedenější. Romča na prvním úseku udržela kontakt s naší výkonnostní skupinou a i Klára s Terkou na dalších úsecích zaběhly lépe než v sobotu. Přijatelnější ztráta na čelo závodu přinesla aspoň ten jeden bodík za 25. místo. Výsledky zde. Průběžné pořadí Českého poháru štafet je zde. Sprint v sobotu odpoledne v Telči byl pro nás vlastně jen velmi pěkným vloženým závodem, který se nám nikam nezapočítával, ale zkušenosti přinesl. Naše výsledky: 6. Terka (D16C), 4. Klára (D18C), 7. Tomis (H45). "Naše" Romča byla v kvalitnější a prestižnější kategorii D16A na 41. místě. Výsledky zde.