Úvod » Volejbal - o akcích

Kvalifikace krajského přeboru žaček

publikováno 13.10.2015 (aktualizováno 14.10.2015)

S družstvem žaček jsme v neděli 4. října počtvrté vstoupili do Krajského přeboru Moravskoslezského kraje.

Kvalifikační turnaj jsme tradičně odehráli v Bílovci, tentokrát ovšem s jinými očekáváními. Do naší první sezóny jsme před třemi lety vstupovali s docela připraveným družstvem, ale absolutně jsme netušili, jak na tom budeme ve srovnání se soupeři. Naopak předloni i loni jsme sezónu začínali prakticky z nuly, s úplně novým družstvem, které ještě nestihlo získat základní návyky. Taky nás v těchto letech kvalifikační turnaj oprávněně poslal do nejnižší skupiny.

Letos jsme na tom byli lépe a už v kvalifikaci jsme dokázali hrát na jednu nahrávačku. Proto jsem věřil, že alespoň jeden ze čtyř zápasů vyhrajeme, což by nás mělo poslat alespoň do páté ze šesti skupin.

Sestava nám vykrystalizovala tak, že na účku hrála kapitánka Sysa Tománková, na nahrávce Terka Novotná, na smeči Bára Šťastná a Míša Klimešová a na středu se prostřídaly Denča Moková, Kika Šaffová a Sára Iliadisová. Aspoň na jeden set jsme vyzkoušeli nahrávačku Máju Tomaštíkovou, účko Radku Gotthardovou a střeďačku Kiku Romsy. A potenciál u všech je.

Nejdříve jsme hráli proti VK Polanka nad Odrou. Úplný nováček, takže teoreticky hratelný soupeř. Ale byli lepší, takže jsme prohráli 0:2 (17:25, 19:25).

Dále nás čekal TJ Sokol Frýdek-Místek D, soupeř který měl být k poražení. Druhý set byl v našem podání zbytečně nervozní, ale podařilo se vyhrát 2:0 (25:15, 25:22).

A pak už jsme čekali, že bude jenom hůř v zápasech se znatelně silnějšími soupeři. VK Kylešovice však byl citelně oslaben (výjezd do Anglie), takže jsme zkusili využít šanci. A částečný úspěch se podařil, získali jsme do tabulky jeden bod za vyhraný set a výsledek 1:2 (19:25, 25:23, 6:15).

Jenže další soupeř, TJ Nový Jičín B, už byl zcela nad naše schopnosti, 0:2 (8:25, 9:25).

Tabulka naší kvalifikační skupiny je zde. A když se bodové zisky všech týmů ze všech pěti kvalifikačních skupin sepsaly do jedné společné tabulky, ukázalo se, že "bonusový" set uhraný proti Kylešovicím má pro nás velkou cenu. A to tak velkou, že nás posouvá pro první turnaj do čtvrté ze šesti skupin, tedy do skupiny D. První turnaj budeme hrát 18. října v Krnově, zde.