M ČR štafet a klubů ...

publikováno 14.10.2015

... tentokrát hledání dna

Ani letos jsme nemohli chybět na štafetovém a klubovém mistrovském víkendu. Od doby co Roman dorostl do veteránů se pravidelně zúčastňujeme a naše štafeta si drží zajímavou vyrovnanost. Nejdříve jako H135, později jako H105 jsou naše dosavadní umístění 16., 15., 16., 14. a 16. Hned při naší druhé účasti jsme přidali i družstvo a tam to dosud vypadalo takto: 25., 29., 20. a 13.

Závodilo ve velmi specifickém prostředí Vracovských dun a tentokrát jsme naši stopu (aspoň početně) podstatně zvýraznili. Poprvé v historii ZLH jsme měli štafetu dorostenek. A veteráni letos poskládali hned tři štafety a dvě družstva. Nakonec jsme museli trochu improvizovat, protože nás oslabily absence, ale chuť a odhodlání před společensko-sportovním vrcholem sezóny nescházelo.

Sobota

Stavitel tratí nás úvodní městskou sekcí poslal do západní části zmapovaného prostoru. Terénní tvary tam byly poměrně nevýrazné, pro orientaci se využívalo zejména porostů. Reakce na zmapování porostů byly rozporuplné, některým mapařovo zpracování situace vyhovovalo, jiní jeho vidění situace nepochopili. Štafeta D18 běžela ve tradičním (jediném možném) složení Romča, Klára, Terka. Konečné 28. místo není nijak světoborné, ale už samotná účast je pro náš klub historická. V kategorii D135 jsme museli hodně improvizovat, nakonec běžely Jitka M., Jitka N., Lída. Druhé Jitce se to vůbec nepovedlo, takže do lesa doběhla Lída v čase, kdy už tam nic neviděla - DISK. V H105 jsme běželi v obvyklém sloření Petr, Tomis, Roman. Ani letos to nevyšlo všem, tentokrát byl tím nejzklamanějším Roman, skončili jsme na 22. místě. A štafeta H180 běžela ve složení Baboš, Hanka, Standa. A ani tato štafeta nebyla se svým umístěním, 18. místem, kdovíjak spokojená.  Erik běžel v HD12 za Hanáckou oblast, jejich štafeta byla sedmnáctá. Výsledky zde.

Večer jsme tedy poměrně nepovedený závod zhodnotili tak, že hůře snad už být nemůže a naprosto jednoznačně a s úlevou jsme se shodli na strategii odrazu ode dna :-)

Neděle

A teprve v neděli jsme zjistili, že jsme v sobotu na dně ještě nebyli :-) Běhalo se ve východnější části, světle zelené bylo možná trochu méně a hlavně tvary byly podstatně výraznější. Snad všem to šlo lépe než v sobotu. Nicméně nám se v kategorii HD175 povedl hned dvojitý DISK. A v kategorii HD300 to 9. místo bylo vlastně místem předposledním. Jediné spokojené tak byly dorostenky. Podařilo se jim nakoupit výborné posily a v kategorii MIX bylo jejich 9. místo skvělé. V žactvu bylo Hanácké béčko s Erikem v sestavě na 21. místě. Výsledky zde.

Takže vlastně vynikající, náročný a intenzivní víkend, jen ty výsledky se zrovna nepovedly ;-)