Úvod » Volejbal - o akcích

5. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 20.01.2016

V neděli 17. ledna se konečně hrálo u nás. Měli jsme hned několik cílů. 1) Představit se před domácím publikem, ukázat jakou soutěž vlastně hrajeme, ukázat, že má naše hra nějaký systém, nějaké silné stránky a nějakou úspěšnost. 2) Poprvé v historii nastoupit s kompletní dvanáctkou hráček a mít každý post zdvojený pro možná střídání - pomalu musíme začít budovat tým pro příští sezónu. 3) Pokusit se vyhrát turnaj a postoupit do skupiny D.

Naše plány dostaly velkou trhlinu hned ráno, když musela zůstat doma se střevní chřipkou naše nejúdernější smečařka Bára Šťastná. K turnaji tak nastoupilo 11 holek: Radka GotthardováSára IliadisováMíša KlimešováDenča MokováTerka NovotnáPaťa PavláskováTerka PetrekováKika ŠaffováVivi ŠívrováSysa Tománková a Mája Tomaštíková

Turnaj nám ukázal, že náš herní systém je čím dál stabilnější a čím dál častěji se nám daří precizně připravené akce - zatím většinou z levého křídla. Výrazně se zlepšila obrana v poli, hlavně v zónách, které má na starost "účko". Pokud nám jde servis, je to velká zbraň a neskutečně nám to ulehčí situaci. Jenže se nám taky stává, že podání nejde vůbec. A taky přicházejí chvíle útlumu, kdy se nedaří vůbec nic třeba 6 - 7 míčů za sebou. A povzbuzování domácích fanoušků nás spíše svazuje, než aby pomáhalo.

Prvním soupeřem byl TJ Sokol Frýdek-Místek D. Strašně nervózní zápas, první set jsme zachránili v samém závěru, druhý set byl celý nepovedený a třetí jsme ztratili ze stavu 13:9 a spodního podání hráčky soupeře. 1:2 (27:25, 20:25, 15:17).

Druhý zápas jsme hráli s týmem TJ Ostrava C. Opět zbytečně křečovitý zápas, který jsme si hodně zkomplikovali. První set ztracený v koncovce, ve druhém to vypadalo, že jsme našli pohodu, třetí jsme po jasném průběhu málem ztratili v závěru. Výsledek 2:1 (24:26, 25:16, 15:13).

Končili jsme zápasem s celkem KV Tatra Kopřivnice. Náš soupeř oba předchozí zápasy jasně vyhrál, čímž si zajistil postup. Naše holky se však konečně chytly na servisu a teoreticky nejsilnějšího soupeře jednoznačně smázly. 2:0 (25:12, 25:9).

Tabulka naší skupiny je zde. Toto je bohužel odkaz na starou verzi svazového webu, která zřejmě brzy zanikne. Od 1. ledna je v provozu nový web (takže nefungují všechny odkazy v dřívějších článcích), který je asi v něčem atraktivnější, ale pro krajské soutěže strašně nepřehledný. Zde. Takže se asi musím pro jistotu vrátit k dřívější praxi ručního vkládání výsledků.

Výsledky zápasů 5. kola skupiny E:

Zlaté Hory - Frýdek-Místek D 1:2 (27:25, 20:25, 15:17), Ostrava C - Kopřivnice 0:2 (17:25, 21:25), Frýdek-Místek D - Kopřivnice 0:2 (20:25, 19:25), Zlaté Hory - Ostrava C 2:1 (24:26, 25:16, 15:13), Ostrava C - Frýdek-Místek D 0:2 (23:25, 18:25), Kopřivnice - Zlaté Hory 0:2 (12:25, 9:25)

Tabulka 5. kola skupiny E:

2:0 2:1 1:2 0:2 sety míče body
1. KV Tatra Kopřivnice 2 0 0 1 4:2 121:127 6
2. TJ Zlaté Hory 1 1 1 0 5:3 176:143 6
3. TJ Sokol Frýdek-Místek D 1 1 0 1 4:3 156:153 5
4. TJ Ostrava C 0 0 1 2 1:6 134:164 1

Příští kolo hrajeme v neděli 14. února asi v Beskydech, našimi soupeři budou ve skupině E týmy TJ Sokol Palkovice, TJ Sokol Frýdek-Místek D a SKP Bruntál.