Úvod » Volejbal - o akcích

6. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 21.02.2016

Po čtyřtýdenní pauze se hrálo v neděli 14. února, turnaj skupiny E proběhl ve Frýdku-Místku. Tam jsme cestovali v této sezóně už potřetí.

Tentokrát jsme měli v plánu více střídání než obvykle. Jak to tak chodí v mládežnických soutěžích, sotva se družstvo jakžtakž stabilizuje, musí se začít budovat družstvo nové, pro další sezónu. Takže mělo jet deset děvčat a na všech postech se mělo postupně prostřídávat. Ani tentokrát neproběhlo vše podle plánu, ráno se ukázalo, že nemůže jet Sára Iliadisová. K turnaji tedy mohlo nastoupit 9 holek: Radka GotthardováMíša KlimešováTerka NovotnáPaťa PavláskováKika ŠaffováVivi ŠívrováBára ŠťastnáSysa Tománková a Mája Tomaštíková.

A vyšlo nám to náramně. Vyzkoušeli jsme téměř všechny varianty, které jsme vyzkoušet chtěli, každá holka si dostatečně zahrála, žádná neodehrála celý turnaj bez střídání. A k tomu se i dařilo výsledkově.

Pro konečné pořadí v turnaji byl klíčový hned první zápas s družstvem TJ Sokol Frýdek-Místek D. Na nahrávce hrála Terka, na účku Sysa, na smeči Bára s Míšou a na středu Kika s Vivi. V obou setech jsme s úspěchem vyzkoušeli klasické dvojstřídání (i když v opačném gardu než je obvyklé - tak, abychom udrželi nahrávačku vpředu.) Za Terku tak nastupovalo účko Radka a za Sysu nahrávačka Mája. A na smeči střídala Paťa. Zápas vůbec nezačal dobře, holky hrály moc "profesorsky" bez řádného nasazení a první set jsme rychle ztratili. Ve druhém setu to bylo do poloviny stejné, teprve potom to začalo žít a holkám se podařilo utéct z několika mečbolů soupeře. Třetí set už byl z naší strany v pořádku, naopak soupeř se trochu zlomil. 2:1 (16:25, 28:26, 15:6).

Druhým soupeřem byl TJ Sokol Palkovice. V celkové tabulce krajského přeboru náš nejbližší soupeř, se kterým jsme však dosud nehráli. Prostě jsme se s ním střídali při pendlování mezi skupinami D a E. Takže jsme na něj byli hodně zvědaví. Bohužel, celým jejich klubem procházela velká marodka, klíčové hráčky byly odvolány na zápasy juniorek a na našem turnaji žaček tak za Palkovice hrály páťačky. Opět jsme hráli s dvojstřídáním a střídáním smečařek, ale první set byl naším nejhorším na turnaji. Holky svého soupeře podcenily a ještě 17. bod získaly Palkovice dřív než my. Naštěstí přišla výborná koncovka a velmi dobře odehraný druhý set. Výsledek 2:0 (25:19, 25:12).

Končili jsme zápasem s celkem SKP Bruntál. Náš lokální rival se letos pohybuje v nižších patrech než my. Poprvé jsme zkusili odehrát celý zápas s Májou na nahrávce, kdy se Terka přesunula na smeč a Míša na střed. A kromě toho se opět důkladně prostřídávalo. Mája má na nahrávce ještě co dohánět (tak snad se do toho opře), ale spoluhráčky jí pomohly, byl to z naší strany hodně živý (a hlasitý) zápas. Soupeř odolával, ale koncovky byly opět naše a holky si tak vybojovaly vítězství v turnaji a postup do skupiny D. 2:0 (25:18, 25:20).

Dvě kola před koncem soutěže jsou karty rozdány tak, že už nemůžeme opustit naše 19. místo v celkové tabulce Krajského přeboru Moravskoslezského kraje. Pro klub našeho formátu je to v sedmadvacetičlenné soutěži velmi dobrý výsledek, takže už teď můžeme letošní ročník považovat za úspěšný. Celková tabulka je zde.

Výsledky zápasů 6. kola skupiny E:

Palkovice - Bruntál 0:2 (18:25, 5:25), Zlaté Hory - Frýdek-Místek D 2:1 (16:25, 28:26, 15:6), Bruntál - Frýdek-Místek D 0:2 (15:25, 21:25), Palkovice - Zlaté Hory 0:2 (19:25, 12:25), Zlaté Hory - Bruntál 2:0 (25:18, 25:20), Frýdek-Místek D - Palkovice 2:0 (25:7, 25:15)

Tabulka 6. kola skupiny E:

2:0 2:1 1:2 0:2 sety míče body
1. TJ Zlaté Hory 2 1 0 0 6:1 159:126 8
2. TJ Sokol Frýdek-Místek D 2 0 1 0 5:2 157:117 7
3. SKP Bruntál 1 0 0 2 2:4 124:123 3
4. TJ Sokol Palkovice 0 0 0 3 0:6 76:150 0

Příští kolo hrajeme v neděli 28. února v Kopřivnici, našimi soupeři budou ve skupině D týmy TJ Sokol Frýdek-Místek C, KV Tatra Kopřivnice a VK Beskydy Frýdlant nad Ostravicí B.