První závodní den sezóny 2016

publikováno 28.03.2016

Nová sezóna pro nás začala v sobotu 19. března a hned docela zostra. Osm lidí vyrazilo na oblasťák do Jakartovic a štafeta dorostenek na Jarní pohár do Hradce Králové.

1. závod HŽJ

pořádal AOP , tedy klub, který je v Hanácké oblasti nově. A vybral kultovní terén - břidlice na mapě Bludiště. Nám závod žádný úspěch nepřinesl, také proto, že většina našich závodníků byla na Bludišti poprvé. Pouze tři nejstarší veteráni mají s tímto prostorem poměrně bohaté zkušenosti.

Mladší veteránky Silvie (D35) a Jitka (D45) se sběrem bludišťáků propracovaly k podobným pořadím (23. a 22.), podobným časům a podobným ztrátám na vítězky svých kategorií. Starší veteránky (obě D55) využily zmíněných zkušeností a získaly lepší umístění - Lída 4. místo, Hanka 9. místo. Mužským závodníkům se dařilo hůře než ženám. Erki (H14) vybojoval 12. místo, Standa (H55) 23. místo. Dalším dvěma se nepovedlo závod úspěšně dokončit. Dave (H16) nenašel tři kontroly, Láďa (H21C) až na místě zjistil, že letos se "jeho" kategorie H21K značí H21D a trať céček byla nad jeho síly. Výsledky zde.

1. závod ČPŠ

Holky mají letos opět na hostování Romču Zatloukalovou z SSU. Zúčastnily se štafetového závodu v rámci Jarního poháru. Poměrně skromné shromaždiště, extrémně rychlý terén, který nenabídl nic orientačně zajímavého, Béďa za mikrofonem. Největší událostí bylo Víčkovo "zdravé auto", které se prakticky okamžitě stalo legendárním. Romča na prvním a Terka na druhém úseku zaběhly v rámci svých možností, Kláře se její úsek nepovedl. Konečné 26. místo (při nezapočítání jedné polské štafety 25. místo) by mělo znamenat 1 bod do ČPŠ. Já jsem si v rámci úspěšně pokračující rekonvalescence odcválal úsek mixové štafety. Výsledky zde.