Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Volejbal - o akcích

Osmnáctý ročník turnaje o Zlaté trenýrky

publikováno 10.04.2016

Je to neuvěřitelné, ale o Zlaté trenýrky se opravdu hrálo už po osmnácté. Poprvé to bylo v roce 1999. Tehdy do Zlatých Hor přijela družstva z Osoblahy a Javorníku a historicky prvním vítězem se stali domácí. Jakmile se letopočet začal psát číslem dvě, začali jezdit soupeři z Polska a už nikdy trofej nepůjčili českým týmům. Ale tak to prostě je, v Polsku je volejbal v úplně jiné pozici než u nás. A speciálně u nás na Jesenicku, kde se mládežnickému volejbalu kromě nás dlouhodobě nevěnuje vůbec nikdo. Když už se tedy věnujeme volejbalu v nevolejbalové části ČR, mám radost, že nám aspoň družstva z druhé strany hranice mohou ukázat, jak se to má hrát.

Letos se přihlásily čtyři týmy, což bylo tak akorát na klidný turnaj, na kterém si všichni dostatečně zahrají a nehraje se do večera. Bohužel, odpoledne před turnajem jsme se dozvěděli, že nemůže přijet družstvo z Paczkowa. Zůstali tedy tři účastníci, Vrbno, Głuchołazy a Zlaté Hory, ale poradili jsme si s tím. Všichni si opravdu pořádně zahráli a i v tomto počtu družstev turnaj vygradoval fází play-off. Naštěstí nebyly mezi jednotlivými celky extrémně velké výkonnostní rozdíly. Takže nebyl nikdo, kdo by si nezahrál, protože nestačil. A nikdo, kdo by si nezahrál, protože ostatní výrazně převyšoval.

Nás reprezentovalo devět kluků: Dominik Bastl, Filip Kmínek, Patrik Kmínek, Jarek Kuba, Erik Novotný, Matěj Sekanina, Petr Sekanina, Nikolas Sotiropulos a Adam Strupek.

Základní skupina:

Vrbno - Zlaté Hory 2:0 (25:16, 25:21), Głuchołazy - Zlaté Hory 2:0 (25:11, 25:22), Vrbno - Głuchołazy 1:1 (25:19, 20:25)

Tyto zápasy ukázaly, že oba soupeři jsou lepší než my, ale naši kluci se přímo v průběhu turnaje spoustu věcí naučili, výkony měly stoupající tendenci a určitě jsme pro soupeře nebyli příliš snadnou kořistí. Poslední zápas rozhodoval o tom, kdo přímo ze skupiny postoupí do finále. A do posledního míče nebylo jasné, kdo to bude.

1. Głuchołazy 1 1 0 3:1 94:78 3
2. Vrbno 1 1 0 3:1 95:81 3
3. Zlaté Hory 0 0 2 0:4 70:100 0

O postup do finále:

Vrbno - Zlaté Hory 2:0 (25:10, 25:21)

První set se nám ani trochu nepovedl, druhý taky vůbec nezačal dobře. Ale pak se kluci oklepali, trochu setřásli nervozitu a nakonec favorita i dost potrápili. Do třetice tak sehráli lépe druhý set.

Finále:

Głuchołazy - Vrbno 2:0 (28:26, 25:18)

Zatímco nám vycházely druhé sety lépe, Vrbno naopak ve všech čtyřech zápasech druhý set zahrálo hůře ;-) Finále začalo sérií Vrbna na podání a jeho vedením 7:0. Nicméně Vrbno svou šanci nevyužilo, Głuchołazy zápas otočily a trenýrky tak tradičně putují do Polska.