Nabitý závodní víkend

publikováno 21.04.2016

Třetí dubnový víkend nabídl opravdu bohatý program. Nás sice závodil poměrně malý počet, ale zvládli jsme leccos. Zvláště Novotní to měli hodně pestré (a logisticky náročné). Ještě jednou děkuji Tomáši Zatloukalovi za významnou pomoc - všichni se tak mohli rozjet tam, kam potřebovali. A hlavně se mohli vrátit zpět ;-)

Co jsme tedy stihli?

Nejdříve 4. závod HŽJ - Mistrovství Hanácké oblasti na klasice. V Ochozu u Konice pořádal OOL. 452 závodníků, pěkné shromaždiště, pěkná klasika, pěkné počasí, nezáludná mapa. V lese spousta komunikací a výrazných rozhraní porostů, takže orientačně nejnáročnější byl asi příjezd do centra závodu. Nás bylo osm, získali jsme jedno pódiové umístění. (D16) Terka 3. místo, (D18) Klára 9. místo, (D55) Lída 5. místo, (H14) Erki 7. místo, (H35) Tomis 23. místo, Milan 45. místo, (H55) Baboš 6. místo, Standa 10. místo. Výsledky zde.

Po závodě zůstával v Konici Erki na Soustředění žactva Hanácké oblasti. Fotbal, fotbal, fotbal a mezi tím jen tak mimochodem nějaký ten spánek, jídlo, sprintové štafety ve městě, první úsek štafet v lese a protažení. Takže vše jak má být :-)

Terka s Klárou a Tomis coby řidič přespali v Šumperku, aby mohli v neděli brzy ráno společně s Romčou vyrazit na 2. závod Českého poháru štafet. Závodilo se v jihovýchodní části bývalého vojenského prostoru Ralsko, centrem závodu byla zaniklá osada Jabloneček. Už příjezd (6 km po úzké silničce mimo civilizaci) byl efektní, vzpomněl jsem si na slogan BB-O Cupu na Slovensku: "Čisto prírodný zážitok". Tratě byly ve srovnání se štafetovým standardem hodně kopcovité, u dorostenek navíc poněkud přetažené. (Údajně zásah na poslední chvíli kvůli novým pasekám se zákazem vstupu.) Holky běžely tentokrát v pořadí Terka, Klára, Romča. A na to, jak se jim v tomto fyzicky náročném závodě dařilo, jsou dva pohledy. Časově dostaly strašně naloženo, Kláru na druhém úseku na doběhu předbíhala finišmanka vítězné štafety. Na druhou stranu, osm štafet za sebou holky ještě nikdy dříve nenechaly (5 časem, 3 disk). Takže výsledkově je 21. místo z 29 štafet zatím nejhodnotnějším výkonem. Já jsem si střihl déjà vu. Po roce mixová štafeta s třinečáky ve stejné sestavě. Tentokrát jsme nebyli disk, takže taky posun ;-) Výsledky zde.

Jiní členové klubu zase využili toho, že se ve Vrbně v neděli běželo Mistrovství Slezské oblasti na krátké trati. A reprezentovali nás velmi úspěšně. Petr (H21) a Lída (D55) skončili na 2. místě, Standa (H55) byl devátý. A v kategorii HDR tentokrát startovali se svými doprovody nezávisle na sobě jak Vašek, tak Honzík. Výsledky zde.

A aby toho nebylo málo, tak samozřejmě nezahálela ani naše Východočeská sekce. V Žampachu absolvovala 5. závod Východočeského poháru. Agátka (D12D) byla 4., Jitka (D35D) 13., Roman (H21C) 10., v HDR běžel Vojta. Výsledky zde.