Mistrovství Moravy

publikováno 26.04.2016

Sezóna peláší zběsilým tempem, do toho končí sezóna volejbalová. Takže pro některé z nás sportovně nejnabitější období roku.

O víkendu 23.-24.4. se závodilo v Ořešíně, tzn. prakticky přímo v severní části Brna. Proběhlo Mistrovství Moravy v obvyklém formátu - v sobotu klasika v rámci Žebříčku B Morava a v neděli závod Českého poháru štafet. Osobně jsem nebyl, protože jsem si z předchozího, hlavně cestovatelsky vyčerpávajícího víkendu přivezl angínu. Takže o Mistrovství Moravy jen to, co jsem vyčetl z výsledků, ev. co jsem vyslechl ze strohých informací účastníků.

Po oba dny hodně chladno a hezký, zajímavý, docela kopcovitý terén, pěkné tratě, bezproblémová organizace.

V sobotu závodili jen čtyři členové našeho klubu, všichni docela úspěšně. Terka (D16B) potvrdila znatelné zlepšení oproti předchozí sezóně, doběhla na 13. místě a hlavně 3. mezi závodnicemi, hodnocenými v B žebříčku. Lída (D65B) obsadila 2. místo. Poprvé na béčkách startoval Erki (H14B), bylo z toho 21. místo. A Standa (H65B) obsadil pěkné 5. místo. Výsledky zde. Večer dorazila kvůli štafetám do Brna z jiné soutěže Klára.

Na nedělní závod štafet tak bylo připravených pět našich závodníků, kteří se rozdělili do tří štafet. Našim hlavním želízkem byly dorostenky, tentokrát v pořadí úseků Klára, Romča, Terka. Holky se oproti loňsku zlepšily, nebojují už na úplném chvostu, dotáhly se na takovou tu "třetí ligu", která v plně obsazených závodech bojuje kolem 20. místa. Na tento závod bylo přihlášeno 16 štafet, takže dostaly za úkol doběhnout na 10. místě. A to se jim povedlo. Navíc 3. místo v Mistrovství Hanácké oblasti taky potěší. Erki byl zápůjčen do béčka Šternberku v rámci oblastního žákovského "hostování". Jejich štafeta skončila na 6. místě, v Hanácké oblasti byli také třetí. Standa s Lídou startovali s Tomášem Zatloukalem v kategorii MIX. Na tratích, které jsou delší  než jejich klasická trať, splnili svůj cíl tím, že závod úspěšně absolvovali. Výsledky zde.

« 03 / 2024 »