Týden ME a na něj nalepených závodů

publikováno 12.06.2016

Zase jeden volný den, tak doháním zpravodajské resty.

Jak všichni orienťáci vědí, 21. - 28. 5. 2016 probíhalo Mistrovství Evropy v OB (a ME v Trail-O) s centrem v Jeseníku. Trochu se o něm musím zmínit, mnozí naši členové se zapojili do organizování, někteří možná i více než původně chtěli. V sekci IT byl po celou dobu Ondra, do budování arén neskutečným způsobem vstoupili (myslím, že v takovém rozsahu to neplánovali) Petr s Radkou. V cíli (a trochu u ceremoniálů) byla celý týden Klára. Docela zásadní byl podíl našeho klubu na organizaci Trail-O. Celý týden při jeho organizaci makali na různých (a stále se měnících) postech Lída, Hanka, Terka, Standa, Baboš. Trochu se jako dohled nad skupinou dobrovolníků zapojil Tomis (článek na školním webu), mezi zapojenými žáky školy byli po oba dva dny Erki, Kuba a Dave, ve Vápenné vydatně pomohl Radim. Nakonec tedy 14 z třiatřiceti lidí, které máme registrované v ORISu. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

6. závod HŽJ - SBR

Odpolední oblasťák, navázaný na polední sprintové štafety, první závod ME. Mnozí závodníci, kteří přijeli na oblasťák, pomohli vytvořit kulisu závodu ME. A naopak, někteří co byli v Bruntále kvůli ME, si zaběhli oblasťák. Pěkný, svižný, spíše snadnější middle na srozumitelné mapě. Téměř pětset závodníků, ze ZLH nás bylo sedm. Terka 1. místo, Hanka 2. místo, Tomis 7., Baboš 15., Standa 22., Silvie 27., Radim 34. Výsledky

4. závod ŽB Morava - ASU

Závod, který navazoval na poslední závod ME - klasické lesní štafety. Také závod Českého poháru a Žebříčku A, nás se týkala béčka. Závodilo se v lesích nad Černou Vodou, aréna byla totožná s pátečním mistrovským middlem a sobotními štafetami. Bylo celkem zajímavé sledovat, jak opadla energie po ukončení ME a bylo viditelné, že téměř nejvyšší český závod je jen doprovodným závodem. Ovšem až na cestu na start (velké procento závodníků mělo časový problém) a cestu na mapový start to byl nádherný middle, čistá radost z orienťáku. Nás závodilo osm a dvě neregistrované posily v kategorii příchozích. Lída 2. místo (D65B), Terka 5. (D16B), Baboš 6. (H65B), Klára 8. (D18B), Tomis 8. (H45B), Standa 8. (H65B), Erki 40. (H14B), Bára Začalová  15., Jitka 24., Luisa Brhelová DISK (všechny P3). Výsledky

5. závod ŽB Morava (a 7. závod HŽJ) - AOP

O den později, stejné centrum, jiný pořadatel, long. Podstatná část závodu probíhala ve fyzicky i mapově obtížnější pasáži - v kamenitém svahu. A když se k tomu přidala průtrž večer mezi závody, byl z toho tak trochu závod na morál. Našich závodníků tentokrát dvanáct. Hanka 2. místo (D55C), Baboš 5. (H65B), Klára 6. (D18B), Petr 7. (T), Terka 11. (D16B), Silvie 12. (D35C), Tomis 14. (H45B), Radim 17. (H35C), Láďa 18. (P), Erki DISK (H14B). Trať kategorie HDR úspěšně absolvovali Vašek a Honzík. Výsledky