Originál kolekce na Zoot.cz

LOB - M ČR na krátké trati 2017

publikováno 01.02.2017

Ve dnech 28. - 29. 1. 2017 jsme na Rejvízu pořádali LOBácký víkend - sobotní M ČR na krátké trati a nedělní závod ČP na klasické trati.

Závody měly samozřejmě svůj web, na O-News se objevil článek před závody, článek po závodech a analýza sobotních postupů kategorie H21. Informace tedy byly dostatečné.

Takže tady jen krátké shrnutí spíše z pohledu našeho klubu a pro členy našeho klubu. :-)

Sněhově to všechno bylo tak akorát, nebo spíše na hraně, ale zvládlo se. Personálně to byly naše snad nejlépe zmáknuté závody, před sezónou jsme opět posílili, všechny pozice jsme měli dobře obsazené, v podstatě se dá říci, že to proběhlo v pohodě. Navíc nám opravdu velmi výrazně pomohli "externisti" - Čmelda dělal IT. A les počínaje mapou, přes stavbu tratí až po roznos měli na starost hoši z Vysočiny - Petr Mareček a Martin Kratochvíl. Tu největší, nejpodstatnější a časově nejnáročnější práci (včetně najíždění stop) odvedli právě oni dva s Petrem Mrkvicou.

Tři naši členové kromě pořádání také závodili. Agátka zužitkovala biatlonové tréninky v Letohradě a v kategorii D12 dvakrát vyhrála. Také Terka v D17 si ověřila, že tréninky na běžkách mají smysl. Přestože pro závody prakticky vstala z postele po týdenní nemoci, tak vůbec nezajela špatně a časově ztrácela na českou špičku podstatně méně než v létě. A Erki v H14 si těžkou rachotou bez radosti z lyžování vybojoval motivaci k tréninku lyžařské techniky.