Originál kolekce na Zoot.cz

Áčka na Paprsku

publikováno 22.05.2017

Závody, pro které se v období tří týdnů před nimi vžilo díky rozmarům počasí označení LOBy na Paprsku. ;-)

Nakonec přece jen téměř všechen sníh roztál a 13. a 14. května tak mohla Severka uspořádat áčka. Závody byly fyzicky hodně těžké, ale celkově velice povedené a orienťáckým lidem kladně hodnocené. Prostor závodu a stavba tratí nabídly na jednom místě a na překrývajících se mapách opravdu klasickou klasiku a opravdu middlový middle. V sobotu si na dlouhých volbách v kopcích a borůvkových plantážích někteří závodníci dokonce říkali, kdeže se poběží nedělní middle v objektově poměrně prázdném lese. A ti, kteří teda opravdu netušili, jak to vypadá v "patře" pod úrovní Paprsku, ti se pak v neděli divili, když se middlovalo mezi stovkami kupek. Snad jen závěrečný uphill se některým opravdu hodně zajídal.

Nás reprezentovalo 12 závodníků, většinou v béčkových kategoriích a Tomáš s Tomisem se coby startéři zapojili do pořádání.

V áčkové kategorii startovala jen Romča, v D18A byla v sobotu 30. a v neděli 43.

Lída (D65B) doběhla na 1. a na 2. místě, Klára (D20B) byla 3. a 2., Baboš (H65B) 6. a 4., Terka (D18B) 7. a 6., Petr (H35B) 10. a 9., Standa (H65B) 15. a 12., Erki (H14B) 25. a 33.

V "céčkách" běžely v sobotu Silvie (5. v D35C) a Jitka N. (14. v D45C), ta běžela i v neděli a v D45B byla 23. V HDR ev. na T3 startovali Honzík a Diana K.