M ČR na krátké trati

publikováno 19.06.2017

Tradičním vrcholem jarní sezóny je Mistrovství a Veteraniáda ČR na middlu. Letos tato akce proběhla už v první polovině června v Lipnici nad Sázavou. Pořádaly kluby OSN (Orientační sporty Nové Město na Moravě) a JHB (Jiskra Havlíčkův Brod). A bylo to hodně povedené mistrovství. Na všem (kromě cateringu) bylo znát, že je pořadatelů dostatek, a že jsou na své pozice rozmístěni účelně. K tomu naprosto exluzivní shromaždiště, ideální počasí a hlavně kvalitní závodní prostor, mapa a stavba tratí.

Sobotní kvalifikace probíhala ve spíše plošší části lesa, patřičnou orientační náročnost zajišťoval mix porostových a tvarových prvků. Celkový dojem byl (aspoň pro většinu naší výpravy) - nádherný závod pro opravdovou radost z orienťáku.

Na nedělní finále přibyly pořádné kopce, přibyly také kameny, srázky, kamenná pole a lomy, naopak ubylo porostových pasáží. Vlastně zůstala v podstatě jediná, ta se však ukázala být klíčovou.

Náš klub reprezentovalo sedm závodníků. Tři holky startovaly v mistrovských kategoriích, tři závodníky jsme měli v kategoriích veteraniády a Erik soutěžil mezi "příchozími.

V kategorii D18 závodily Romča a Terka. A v sedmdesátičlenné výsledkové listině jim patří 49. a 57. místo. Mezi juniorkami v D20 startovala Klára a ve čtyřicetičlenném poli ji patří 35. místo.

Velmi dobře byla obsazená i Veteraniáda ČR. V kategorii D65 bylo sedmnáct závodnic, Lída doběhla na 13. místě. V kategorii H45 byl Tomis mezi pětašedesáti závodníky až na 34. místě. Jediný, kdo si zaběhl A finále, byl v H65 Standa, který obsadil pěkné 16. místo mezi pětačtyřiceti závodníky.

Konečné výsledky všech kategorií.

Tomis

« 12 / 2017 »