Poslední dva červnové víkendy

publikováno 11.09.2017

S více než dvouměsíčním zpožděním ještě zpravodajský návrat k závěru jarní sezóny. Tak to vezmu všechno najednou.

17.-18.6.

Ze závodů ČSOS byla pro nás nejpodstatnější moravská béčka na Palkovických Hůrkách.

Sobotní long byl drsný, horský, náročnost zvyšovalo i deštivé počasí, překonávání strmých údolí bylo problematické i v botech se hřeby. Naopak hustá síť cest závod navigačně výrazně zjednodušovala. Mapa měla proměnlivou kvalitu, některé pasáže byly zachyceny hodně zvláštně. Rozdílnou kvalitu měly také tratě jednotlivých kategorií. Některé tratě byly hodně zajímavé a v daných podmínkách i orientačně náročné, v jiných se jen běželo po cestě s krátkými odběhy ke kontrolám a zpět. Našim deseti závodníkům se celkem dařilo: 1. místo Lída (D65B), 3. místa Terka (D18B), Keša (D65B), Tomis (H45B) a Baboš (H65B), 4. místa Klára (D20B) a Mirek (H70B), 5. místo Standa (H65B), 12. místo Jitka (D45C) a 27. místo Erki (H14B). Kompletní výsledky v ORISu.

Nedělní middle se většině lidí líbil více, pořadatelé vybrali nejzajímavější pasáž lesa a tento prostor byl poměrně slušně zmapován. Hodně zbytečné byly pouze prudké seběhy k prvním kontrolám a přes sběrku do cíle. Nám se dařilo podobně jako v sobotu, jen jsme měli o jedno umístění na stupních vítězů méně. 1. místo Keša (D65B), 2. místa Lída (D65B) a Baboš (H65B), 3. místo Klára (D20B), 4. místa Terka (D18B) a Mirek (H70B), 5. místo Standa (H65B), 6. místo Tomis (H45B), 10. místo Jitka (D45C) a 23. místo Erki (H14B). Kompletní výsledky v ORISu.

Roman o týden dříve zápolil na rogainingu v okolí Strzelina. Tentokrát vytvořil dvojici s polským zkušeňákem Romanem Trochou a zvítězili. Výsledky zde. Aktivní pořadatelé vedou ranking za celou historii jejich závodů a Roman se pevně zabudoval v první desítce - ranking.

24.6.

Jarní sezóna končila na Skřítku posledním oblasťákem a současně Mistrovstvím Hanácké oblasti na klasické trati. Naše účast byla spíše symbolická - čtyři závodníci. Lída byla 4., Standa 8., Sylva 26. a Tomáš byl 34. (V rámci oblasti byla Lída 2. a Standa byl 4.) Výsledky zde.

Roman byl opět na rogainingu, tentokrát na M ČR v Šindelové. Ve 24 hodinovém závodě se svým kolegou Lumírem Sobkem obsadil vynikající 6. místo absolutně, mezi veterány medailové 3. místo. Výsledky.