M ČR na klasické trati

publikováno 29.09.2017

Letošní mistrovství ma longu probíhalo 23.-24.9. v Raspenavě, pořádala OK Chrastava.

Šampionát to byl nádherný, i když vůbec nepřálo počasí (dost chladno a místy hodně intenzivní déšť), tak výrazně převažují pozitivní dojmy. Kvalitní mapa, dobře postavené tratě v moc pěkném horském terénu, ve shromaždišti vše potřebné a pořadatelsky naprosto bez zaváhání.

Naše výprava byla šestičlenná, každý člen měl pochopitelně trochu jiné ambice. Romča v kategorii D18 věřila v A finále a tím i zisk licence A. V kvalifikaci to smolně o 8 sekund nevyšlo, nedělní finále bylo malinko horší, ale i tak dobře zaběhnuté, 7. místo v  B finále znamenalo celkově 25. místo mezi 45 závodnicemi. Klára v D20 si jela "užít" drsnou klasiku bez výsledkových ambicí. Nakonec z toho bylo 31. místo v dvaatřicetičlenném poli a slušné body do rankingu. Tomis v H45 by na postup do třicetičlenného finále A mohl pomýšlet jen při optimální formě. Což teď není, ale kolena se podařilo dostat aspoň do stavu, že bylo možno závody se ctí absolvovat a bylo z toho 48. místo mezi pětasedmdesáti závodníky. Tom v H50 měl podobné ambice jako Klára, mezi 65 závodníky skončil na 62. místě a závod si také řádně užil. V kategorii H65 jsme měli hned dva závodníky. Baboš byl adeptem na A finále Standa si ho spíše přál. A nakonec to dopadlo opačně. Mezi dvaapadesáti závodníky skončil spokojený Standa na 24. místě a chybující Baboš na 36. místě. Výsledky finále zde.

Až tak úplně se nám ale nedařilo cestou autem. Cestou tam jsme na autostradě netrefili odbočku před Zgorzelcem a omylem jsme trochu času strávili v Německu, navigačně bezchybná nebyla ani cesta na ubytování. Cestou zpět to bylo mapově bez chyby, ale defekt a následná výměna kola na dálnici, to byl dost adrenalin.