Úvod » Volejbal - o akcích

5. kolo Okresního přeboru žen

publikováno 21.02.2009 (aktualizováno 02.03.2009)

Skupina o 1. - 4. místo

Birki - Mikulovice 2:0 (27, 15), Vidnava - Staré Město 2:0 (17, 17), Birki - Vidnava 2:1 (16,-22, 13), Staré Město - Mikulovice 2:1 (-22, 18, 8), Birki - Staré Město 2:1 (-19, 7, 11), Vidnava - Mikulovice 2:0 (26, 20)

1. Birki Jeseník 3 3 0 6:2 6
2. Relax Vidnava 3 2 1 5:2 5
3. VK Staré Město 3 1 2 3:5 3
4. Šiška Mikulovice 3 0 3 1:6 1

Skupina o 5. - 7. místo

Horalky - Zlaté Hory 3:0 (16, 18, 10), Javorník - Zlaté Hory 3:0 (15, 11, 12), Javorník - Horalky 3:0 (17, 25, 21)

1. Javorník 2 2 0 6:0 6
2. Horalky Jeseník 2 1 1 3:3 3
3. TJ Zlaté Hory 2 0 2 0:6 0

Původně jsem měl trochu jiná očekávání a ambice (doufám, že i holky), ale nějak se nám to nepovedlo. Dost velkým problémem byla už nominace na turnaj. Na soupisce sice máme 13 hráček (fakticky 14, ale Nikola Zrnečková už nehraje), jenže tentokrát ani tento počet málem nestačil. Nebudu tady vypisovat jmenovitě všechny nemoci a ruce v sádře, faktem je, že schopno účasti bylo pouze 7 holek a to mezi nimi byla Katka Andrušíková - v průběhu týdne nemocná, Vlaďka Hlobílková a Marie Mastná - po nemoci a tréninkovém výpadku si vůbec nevěřily a nechtěly jet a Tereza Dvořáková - pro bolesti břicha nedokončila čtvrteční trénink. Zkrátka lazaret. Relativně zdravé tak byly jenom Tereza Kalašová, Simona Motyková a Katka Babjáková.

V zápase s Horalkami bylo na našich soupeřkách hodně znát, že taky dosud nevyhrály ani jeden zápas. V prvních dvou setech jsme se do poloviny setu střídali ve vedení, ale pak jsme vždycky hloupě chybovali, míče padaly mezi stojící hráčky a soupeřkám jsme vydatně pomohli od nervozity. Třetí set už byl z jejich strany uvolněný a z naší beznadějný.

Proti Javorníku jsme střídali velmi dobré momenty s velkými výpadky, ale je třeba přiznat, že kvalitnější soupeř měl celý zápas naprosto pod kontrolou.

Zajímavý průběh měl poslední zápas naší skupiny. V prvním setu byl Javorník jasně lepší, jenže potom začal zmatkovat a Horalky se opět rozehrály. Ve druhém setu vedly v koncovce, ve třetím téměř celý set, ale jakoby se bály vyhrát.

Před námi je 5 týdnů do turnaje v Javorníku, takže snad všechno doléčíme, vydatně potrénujeme a něco nového vymyslíme.