5. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 18.02.2018 (aktualizováno 28.03.2018)

Pátý turnaj této sezóny jsme odehráli v neděli 18. února v domácím prostředí.

Pohled na tabulku ukazuje, že jsme dopadli jako obvykle - skončili jsme před našimi tradičními rivaly z Hlučína a Staré Bělé, ale o úroveň výš jsme opět nepostoupili. Jako vždy to bylo velmi emotivní, ovšem v lecčems trochu jiné než obvykle.

Na začátku týdne jsem si myslel, že tentokrát by konečně mohl klapnout postup do vyšší skupiny. Ale když se v průběhu týdne ukázalo, že nebudou moci hrát Sysa Tománková a Verča Siarková a na čtvrtečním sparingu v Glucholazech se nám snad nic nedařilo, spíše jsem se turnaje obával.

První zápas proti Hlučínu začaly holky báječně, jistě vyhrály první set, jenže potom se karta obrátila a soupeřky nás především rozstřílely servisem. Asi i trochu zapracovala nervozita před vlastními rodiči a fanoušky.

Před našim druhým zápasem jsme měli dvouzápasovou pauzu a protože náš následující soupeř, favorit Ostrava C rozbil Starou Bělou, trochu jsem měl strach, aby to nebyl debakl. Holky začaly docela dobře, podpora fanoušků je tentokrát tlačila a první set jsme prohráli po nadějném výkonu. A potom přišly dva naše nejlepší sety dne, hodně si holky pomohly servisem a zrodilo se překvapivé vítězství.

Před posledním zápasem se Starou Bělou B už bylo jasné, že postoupit nemůžeme, ale ještě bylo třeba zabojovat o vítězství v zápasu a druhé místo na turnaji. Bohužel, tento zápas byl z naší strany hodně špatný, nedařilo se vůbec nic a zachránily nás jen dvě kratičké série na servisu a skutečnost, že Stará Bělá byla na tomto turnaji tak oslabená, že naši indispozici nedokázala využít.

V součtu tedy turnaj pro nás dopadl tak, že z toho bylo 2. místo, poměrně těsně od místa prvního a tudíž od postupu. Po výhře nad favoritem, třech parádních setech (1 s Hlučínem a 2 s Ostravou), jednom dost dobrém setu (s Ostravou), dvou trochu slabších setech (s Hlučínem) a utrpěném vítězství nad Starou Bělou.

Výsledky zápasů 5. kola skupiny G:

Hlučín - Zlaté Hory 2:1 (15:25, 25:15, 15:6), Ostrava C - Stará Bělá B 2:0 (25:10, 25:10), Hlučín - Stará Bělá B 2:0 (25:8, 25:20), Zlaté Hory - Ostrava C 2:1 (18:25, 25:17, 15:11), Ostrava C - Hlučín 2:0 (25:20, 25:9), Zlaté Hory - Stará Bělá B 2:0 (25:23, 25:22)

Tabulka 5. kola skupiny G:

2:0 2:1 1:2 0:2 sety míče body
1. TJ Ostrava C 2 0 1 0 5:2 153:107 7
2. TJ Zlaté Hory 1 1 1 0 5:3 154:153 6
3. TJ Hlučín 1 1 0 1 4:3 134:124 5
4. TJ Sokol Stará Bělá B 0 0 0 3 0:6 93:150 0

Turnaj odehrála sestava Adéla Brňáková, Katka Gotthardová, Radka Gotthardová, Jana Grimová, Zuzka Hefková, Bára Kahounová, Kája Kalabisová, Sofja Klopcová, Natka Kotasová a Bea Závěšická.

Další turnaj se hraje již za dva týdny, v neděli 4. března a našimi soupeři budou TJ Sokol PalkoviceTJ Sokol Stará Bělá B TJ Hlučín. Ještě se neví, kde se bude hrát.