První OB víkend sezóny 2018

publikováno 27.03.2018

Začalo jaro, sundali jsme běžky a v sobotu 24. března jsme na dvou různých místech zahájili novou sezónu.

Početně větší skupina vyrazila do Protivanova na 1. závod HŽJ. Pořadatelé z JPV připravili klasiku na aktualizované mapě z WUOC 2014. Prostor tedy poměrně známý, nepříliš kopcovatý, ve kterém se dá dost rychle běžet. Ale také s rozsáhlými hustníkovými pasážemi, v nichž se dá podstatně chybovat a nabrat řádnou ztrátu. Našim závodníkům se dařilo různě. Baboš (H65) zahájil sezónu vítězstvím, Standa byl v téže kategorii třetí. Výrazně chybující Lída (D65) byla tentokrát 4., rekonvalescentka Hanka (D55) skončila 6. a v jedné z početněji obsazených kategorií (D35) byla Silvie 12. S tratí kategorie P bojovala Luisa. Kompletní výsledky zde.

Dva naši závodníci startovali u Hradce Králové na 1. závodu Českého poháru štafet. Dívčí štafeta nám postupně odrůstá do kategorie juniorek, nicméně i letos máme na závodech ČPŠ jednoho závodníka v mistrovské kategorii - Erik hostuje v UOL. Takže jsme jeli ve dvou. Závod to byl hodně letecký, terén ze všeho nejvíce připomínal Vracov, hodně nezvyklé byly listnaté (nyní pochopitelně bez listů) hustníky. Dorostenecké štafetě UOL (Fana Dostál, Erki a Janek Chovanec) se bohužel vůbec nedařilo. Hned první úsek byl DISK, dalším úsekům to taky moc nešlo. Já jsem si fakt dobře zaběhl v kategorii MIX. Kompletní výsledky zde.