Úvod » Volejbal - o akcích

7. kolo Krajského přeboru žaček

publikováno 28.03.2018

Skončila nám další sezóna, šestá v Krajském přeboru Moravskoslezského kraje. A vlastně nám skončila jedna éra. V neděli 25. března jsme v Hlučíně odehráli sedmý turnaj sezóny 2017/18.

Týden před turnajem byl poněkud napjatý, některé holky dávaly fakt hodně najevo, že se jim vůbec nechce trénovat, další postupně ohlašovaly, že nemohou jet. Naštěstí nám zbyla šestice motivovaných děvčat přesně rozložených na jednotlivé posty a Sofja jako náhradnice. Ani změna času nikoho nerozhodila, ani to, že tři děvčata byla v sobotu na náročné skautské akci. Takže jsme vyrazili v minimálním možném počtu a čekali, co z toho vyleze. A vyšlo to náramně.

Začalo se zápasem proti Hlučínu. Soupeř vůbec nehrál špatně, ale naše holky už měly fakt dlouhé pasáže, kdy hrály trpělivě a systémově správně, občas některá z nich pomohla sérií na servisu a bylo z toho vcelku jisté a poklidné vítězství.

První set zápasu s Ostravou C byl rozháraný, po celou dobu jsme prohrávali, naše útoky na jistotu soupeř v pohodě bránil, spíše se štěstím jsme drželi přijatelnou ztrátu. V koncovce se však podařilo vyrovnat a nakonec bylo z prvního setu naprosto otevřené drama. Pak se holky odvážily k přitvrzení v útoku, soupeř notně znejistěl a začal chybovat, druhý set byl jednoznačně náš. A když třetí set začala Bea servisem tak, že jsme vedli 7:0, už se zápas podařilo dovést k vítězství.

Takže pak jenom trocha nervozity, protože se nám v sezóně nejednou stalo, že jsme sice porazili nejlepší tým turnaje, ale celkové vítězství jsme ztratili v jiném zápasu. Oba sety se Starou Bělou B nebyly tak úplně jednoduché, začátky se nám moc nedařily, ale ten den holky fakt hrály to, co měly hrát a přineslo to i patřičné výsledky. A v samotné koncovce ještě došlo na emotivní rozloučení se Sysou, která absolvovala všech šest sezón v KP - to je ten zmíněný konec jedné éry.

Za celou sezónu se nám tedy ani jednou nepodařilo z nejnižší úrovně postoupit o stupínek výš, ale aspoň jeden turnaj holky nakonec vyhrály. A protože kromě Sysy úplně všechny zůstávají na příští rok, snad se budeme v následující sezóně pohybovat v jiném patře soutěže.

Výsledky zápasů 7. kola skupiny G:

Zlaté Hory - Hlučín 2:0 (25:15, 25:14), Ostrava C - Stará Bělá B 2:0 (25:9, 25:16), Hlučín - Stará Bělá B 2:0 (25:15, 25:7), Zlaté Hory - Ostrava C 2:1 (24:26, 25:16, 15:8), Ostrava C - Hlučín 2:0 (25:22, 27:25, Zlaté Hory - Stará Bělá B 2:0 (25:14, 25:16)

Tabulka 7. kola skupiny G:

2:0 2:1 1:2 0:2 sety míče body
1. TJ Zlaté Hory 2 1 0 0 6:1 164:109 8
2. TJ Ostrava C 2 0 1 0 5:2 152:136 7
3. TJ Hlučín 1 0 0 2 2:4 126:124 3
4. TJ Sokol Stará Bělá B 0 0 0 3 0:6 77:150 0

Turnaj odehrála sestava Katka Gotthardová, Radka Gotthardová, Zuzka Hefková, Sofja Klopcová, Natka Kotasová, Sysa Tománková a Bea Závěšická.