Originál kolekce na Zoot.cz

M ČR sprint (a valašský oblasťák)

publikováno 20.05.2018

Víkend 19.-20. 5. měla většina členů našeho klubu bez závodění.

Sprintové mistrovství republiky bylo tentokrát hodně daleko a téměř nikdo neměl takové ambice, aby vážil cestu do Tábora. Výjimkou byla Romča, která se právě v tomto závodu pokusila o zisk licence A. Doběhla na 27. místě, k 20. místu a tedy "áčku" jí chyběla (nebo spíš nadbývala) 1,5 minuta. V kategorii H50 Tom vybojoval 36. místo. Výsledkově nás tak mohou těšit aspoň  četná výborná umístění závodníků z naší oblasti. Včetně toho, že v hlavních kategoriích vyhráli Vojta Král a Venda Horčičková. Výsledky zde.

Opavská větev Novotných vyrazila mezi přátele z Valašské a Moravskoslezské oblasti na dvojzávod do Zašové. V lesním prostoru Pohora se dopoledne běžel sprint na dvouhřebenu s množstvím kamenů a srázů. Pro odpolední middle byl závodní prostor rozšířen o část s typickými valašskými ostře zařezanými rýhami. Standa v kategorii H65 oba závody vyhrál, zvláště dopolední sprint si hodně užíval, neboť mu připomínal nádherné sem-tamy z našeho klubového soustředění. Zdravotně hendikepovaná Lída startovala v kategorii příchozích. Svou přesnou chůzí skončila v polovině startovního pole a přitom ještě pomohla celé řadě dětí překonat nástrahy orientace v těžkém terénu. Výsledky zde a zde.