Přelom května a června

publikováno 17.06.2018 (aktualizováno 21.06.2018)

Nestíhal jsem zpravodajství ze tří víkendů před našimi závody, tak se zpožděním.

26.-27.5.18

Poslední květnový víkend patřil trojboji štafety-sprint-štafety v daleké Plzni. V tomto termínu již tradičně i jako Vyzývací pohár žákovských oblastních výběrů. Výzývací pohár se nás momentálně netýká (Novotní už odrostli, Mrkvicovi ještě nedorostli), na závody jsme jeli pouze ve dvoučlenné sestavě. Erik, běhající štafety za UOL a já jako řidič.

Závody to byly zvláštní. Dojmy z obou štafetových závodů byly přehlušeny sprintem, který byl kontroverzní a vyvolal spoustu diskuzí.

Oboje štafety měly stejné centrum a pochvalu zaslouží, že se charakterem docela lišily. Úvodní částí mířily do různých prostorů a docela se lišil i způsob farstování, v sobotu kontaktnější, v neděli se jednotlivé větve více lišily. Dorosteneckým štafetám UOL se závod příliš nepovedl, holky byly v sobotu DISK a v neděli 26., kluci (Erik běžel se Štěpánem Šimkem a Matoušem Prachařem) v sobotu 40. a v neděli 37. Ale snad zkušenosti někdy v budoucnu zúročí. Já jsem si po oba dva dny zběhl MIXy, zrovna tato kategorie byla jedna z těch přetažených, asi jsem byl jeden z mála, komu to přišlo jako trénink vhod. Výsledky zde a zde.

Na sprintu bylo pořadatelské úsilí snad až hmatatelné, byla vidět spousta práce a zařizování vstupů do atraktivních míst a výsledkem byl bohužel prakticky neregulérní závod. Kombinace kresby mapy, zákresu umělých překážek a paradoxně i průchodů byla místy nesrozumitelná a spolu se stavbou tratí budila dojem, že se pořadatelé za každou cenu snaží závodníky nachytat. Když se přidal akutní problém se vstupem v pivovaru, tak už to bylo fakt špatné. Právě s ohledem na to, kolik práce to dalo, bylo až překvapivé, že stavba některých tratí (např. H21C) stála na jednom jediném prvku - kontroverzním mostu. My jsme s Erikem soupeřili právě v H21C. Má ztráta na vítěze odpovídá (56. místo), Erik (82.) musí ještě potrénovat. Výsledky zde.

2.6.18

Dvojzávod v Křemenci (v lese sousedícím s Konicí) uspořádal Plumlov. Dopoledne middle, odpoledne štafety. Ve velkém horku docela náročné závody. Navíc z kombinace "middle-Haná-červen" tak nějak zákonitě vyplývá, že se dá čekat důkladné pročesávání hustníků a podrostu. ;-)

Nás dopoledne startovalo 12 a dařilo se nám střídavě. 1. Hanča (D18) a Baboš (H65), 2. Lída (D65), 7. Romča (D21) a Erik (H16), 15. Tom (H45), 19. Eva (D45), 20. Klára (D21) a Jitka (D45), 32. Tomis (H21), DISK Standa (H65), v P startovala Hanka. Výsledky zde.

V odpoledním štafetovém závodě startovali 4 naši členové. V kategorii H40 jsme měli štafetu Baboš, Tomis, Standa. I když Baboš dosud nechápe, co to tam vlastně prováděl, tak se nám podařilo doběhnout uprostřed závodního pole na 4. místě. Erik v kategorii H15-99 reprezentoval svůj "adoptivní" klub, mezi 17 štafetami skončila ta jeho na 12. místě. Výsledky zde.

9.-10.6.18

Áčka (pro nás teda béčka) ASU v Hrabové u Zábřeha. Další ze závodů, které charakterizovalo především velké horko. (A průtrž v sobotu odpoledne.)

Závodilo se sice blízko Šumperka, ale jak směrově, tak i výškově to bylo blíže Hané. Čili opět docela slušný podrost a místy hustníky. To nejpodstatnější se po oba dny odehrávalo v rýhách, někdy i hodně ostře a hodně hluboko zaříznutých. Závodilo se neobvykle v opačném pořadí, tzn. v sobotu middle a v neděli long.

Nás v sobotu startovalo dvanáct. Romča (D20B), Lída (D70B) a Baboš (H65B) doběhli na 3. místě. Klára (D20B) 5., Terka (D18B) a Tomis (H45B) 6., Standa (H65B) 11., Erki (H16B) 17., Tom (H50B) 23. a Jitka (D45B) 25. V kategorii P se odehrál rodinný souboj Evy s Hančou. Výsledky zde.

Nedělní long běželo 9 našich závodníků, úspěšnost byla hodně podobná. 1. místo Lída (D70B), 3. místo Romča (D20B) a dále 4. Klára (D20B), 6. Terka (D18B), Tomis (H45B) a Baboš, 10. Standa (H65B), 13. Erki (H16B) a 24. Tom (H50B). Výsledky zde.