6. a 7. závod Žebříčku B - Morava

publikováno 09.09.2018 (aktualizováno 17.09.2018)

Podzimní sezóna začala pro závodníky našeho klubu v Deštném u Opavy. AOP uspořádalo 6. a 7. závod béčkového žebříčku a současně 1. a 2. závod Podzimního žebříčku Hanácké oblasti.

Terén sice nebyl nijak extrémně úžasný, ale na béčka to rozhodně nebylo špatné a hlavně se pořadatelé snažili, aby z něj dostali to nejlepší.

Sobotní klasika probíhala v docela kopcovitém lese, který byl strašně zapráskaný všelijakým podrostem a hustníky a bylo v něm hodně cest a pěšinek. Stavitel se snažil o co nejmenší počty kontrol a tedy co nejdelší postupy, což v daném terénu znamenalo, že se hodně běhalo po cestách. Někomu se líbilo méně, někomu více, nicméně na většině postupů byly aspoň dvě varianty, někdy s množstvím podvariant, takže bylo z čeho vybírat a člověk si nebyl jistý, zda vybral dobře.

Pro nedělní krátkou přibyla malá žlutozelená pasáž, ve které někteří ztratili minuty, kus krásného, rychlého, čistého lesa a hlavně břidlice. Tratě opět velice dobře využily nabídnutý terén. A když ještě po oba dny vyšlo počasí, byly to pěkné závody.

Nás v sobotu startovalo patnáct. 1. místo Klára (D20B), 2. místo Romča (D20B), 3. místo Terka (D18B) a Keša (D65B), 4. Hanka (D55C), Petr (H35B), Tomis (H45B), Baboš (H65B), 6. Standa (H65B), 8. Vašek (H10C), 10. Erki (H16B), 13. Tom (H50B), 22. Jitka (D45C), v kategorii HDR běžel Honzík s doprovodem a P Mirek. Výsledky

V neděli nás běhalo čtrnáct. 1. místo Klára (D20B), 2. místo Romča (D20B), 3. místo Keša (D65B) a Tomis (H45B) 4. Terka (D18B), 6. Erki (H16B), 11. Vašek (H10C) a Tom (H50B), 13. Petr (H21B), 14. Jitka (D45C), DISK byli Baboš a Standa (oba H65B), v kategorii HDR běžel Honzík s doprovodem a P Radka. Výsledky