M ČR na klasické trati

publikováno 18.09.2018 (aktualizováno 20.09.2018)

Letošní longové mistrovství jsme měli blízko (jen dvě hodiny jízdy:-)), přímo v oblasti. Pořádal Prostějov s Konicí. Tentokrát se nás však mohlo zúčastnit pouze šest - tři v mistrovských kategoriích a tři v kategoriích Veteraniády.

Centrum bylo na sjezdovce u obce Kladky a sjezdovka byla pro závod celkem symbolická. Kopce poblíž Bouzova samozřejmě svou délkou a absolutním převýšením nemají parametry těch jesenických. Ale je jich tam na malém prostoru poměrně dost a docela prudkých, takže bylo stále třeba přemýšlet nad optimálními variantami a stejně to pořád bylo nahoru a dolů. Když se k tomu přidala dobrá mapa a kvalitní stavba trati, byl to parádní klasikářský víkend se vším všudy.

Sobotní kvalifikace se z větší části odehrávala v prostoru, ve kterém se běžela klasika před čtyřmi lety na WUOCu. Charakterem spíš běžečtejší, mapově trochu jednodušší, ale s pěknými volbami, celkový dojem asi jako to nejlepší z mistrovké klasiky LPU před dvěma lety.

Nám se v sobotu dařilo tak nějak očekávatelně. Erik (H16) i Romča s Klárou (D20) skončili na zadních pozicích svých kvalifikačních skupin. V obsazenější kategorii mladších dorostenců tak šel Erik do nedělního finále C, holky do finále B. Mezi veterány Tom (H50) s postupem do finále A ani nepočítal, naopak Roman (H40) měl postoupit (a postoupil) s přehledem. Takže vlastně jediný, kdo si nebyl ničím jistý, byl Tomis (H45), tentokrát postoupil. Výsledky kvalifikace

Nedělní finále bylo v novém prostoru a jak terénem, tak místy těžkou kamenitou podložkou, tak parádní stavbou tratí to byla fakt nádherná fyzicky náročná a mapově dostatečně kvalitní klasika se vším všudy. Z mého pohledu snad jediná chyba - na to jsem fakt neměl. :-)

Erik zaběhl svůj současný standard a na svém prvním mistrovsví na klasice obsadil 68. místo. Hned tři naši závodníci závodili na stejné trati, neboť finále D20B mělo totožnou trať s H50B. Romča s Klárou se sešly na naprosto shodném času a společně obsadily 31. místo. Tom běžel o něco pomaleji a ve své kategorii skončil na 51. místě. Roman po velké chybě a drobném zranění obsadil 18. místo, Tomis skončil na 26. místě. Výsledky finále

Takže díru do světa jsme neudělali, ale silný zážitek jsme si užili.